Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
CA 1000l - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: CA 1000l (/thread-10548.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: CA 1000l - Papja - 07-01-2024

(07-01-2024, 18:23 PM)Arlekin napisał(a): A to nie jest tak, że w CA na końcu i tak zostanie jedna najsilniejsza para? 
Nie myślałeś o jednogatunkowym? Jakaś para solidnych, dużych krówek, ktore potrzebują te tysiąc litrów? Inteligentne bestie, które nie znudzą się szybko?

Jak się nie umie dobrać gatunków i odpowiedniej ilości osobników to tak. Akwaria z dużymi koloniami potrafią funkcjonować latami bez strat z powodu agresji- pierwszy z brzegu przykład akwaria Rustego Wessela


RE: CA 1000l - barttsw - 07-01-2024

(07-01-2024, 18:23 PM)Arlekin napisał(a): A to nie jest tak, że w CA na końcu i tak zostanie jedna najsilniejsza para? 
Nie myślałeś o jednogatunkowym? Jakaś para solidnych, dużych krówek, ktore potrzebują te tysiąc litrów? Inteligentne bestie, które nie znudzą się szybko?
Właśnie coraz bardziej myślę o Tomocichla tuba lub parachromis


RE: CA 1000l - Arlekin - 07-01-2024

(07-01-2024, 19:15 PM)barttsw napisał(a): Tomocichla tuba
Ładne bestie.


RE: CA 1000l - piotrK - 07-01-2024

Dlatego zaproponowałem heterospile, kiedyś byłem u znajomego fanatyka CA i w akwarium o dnie podobnym lub mniejszym miał ich "kolonię" składającą się z kilku pięknych, dorosłych par. Pomysł na akwa jednogatunkowe jest tu dobry, ale można go urozmaicić jakimiś meekami albo ellioti plus dzikie miecze i będzie ładne i ciekawe akwarium. Każdy jak ma te magiczne TYSIĄC litrów chciałby tam wrzucić pół oferty Płaszczki sprzed 6 lat, choć to jest nic wobec tego co mają te ryby do dyspozycji w naturze.

Oczywiście Bartek musi dotrwać do tych kilku dorosłych par heterospil, a wiemy, że za 3 miesiące może zamarzyć mu się znowu Malawi Wink ale trzymam kciuki za taką obsadę bo to kawał ciekawego akwarium na dobrych kilka lat obserwacji.


RE: CA 1000l - piotrK - 07-01-2024

(07-01-2024, 19:15 PM)barttsw napisał(a):
(07-01-2024, 18:23 PM)Arlekin napisał(a): A to nie jest tak, że w CA na końcu i tak zostanie jedna najsilniejsza para? 
Nie myślałeś o jednogatunkowym? Jakaś para solidnych, dużych krówek, ktore potrzebują te tysiąc litrów? Inteligentne bestie, które nie znudzą się szybko?
Właśnie coraz bardziej myślę o Tomocichla tuba lub parachromis
Będę tu z tobą szczery, ani reofilne pielęgnice ani agresywne drapieżniki to nie są ryby dla ciebie. Ja osobiście wiem że dla mnie też nie.


RE: CA 1000l - barttsw - 07-01-2024

(07-01-2024, 20:25 PM)piotrK napisał(a):
(07-01-2024, 19:15 PM)barttsw napisał(a): Właśnie coraz bardziej myślę o Tomocichla tuba lub parachromis
Będę tu z tobą szczery, ani reofilne pielęgnice ani agresywne drapieżniki to nie są ryby dla ciebie. Ja osobiście wiem że dla mnie też nie.
Piotrze chyba podjolem najlepsza z możliwych decyzji
Oscura heterospila
Thorichthys meeki
Poecilia Mexicana, Xiphophorus hellerii.


RE: CA 1000l - piotrK - 07-01-2024

(07-01-2024, 20:31 PM)barttsw napisał(a):
(07-01-2024, 20:25 PM)piotrK napisał(a): Będę tu z tobą szczery, ani reofilne pielęgnice ani agresywne drapieżniki to nie są ryby dla ciebie. Ja osobiście wiem że dla mnie też nie.
Piotrze chyba podjolem najlepsza z możliwych decyzji
Oscura heterospila
Thorichthys meeki
Poecilia Mexicana, Xiphophorus hellerii.
Jak znajdziesz ładne mexicany to proszę o cynk Smile Daj tej obsadzie szansę bo na prawdę warto. Moje akwa z meekami i spilurusami to jedna z fajniejszych obsad jakie miałem.


RE: CA 1000l - barttsw - 07-01-2024

(07-01-2024, 20:24 PM)piotrK napisał(a): Dlatego zaproponowałem heterospile, kiedyś byłem u znajomego fanatyka CA i w akwarium o dnie podobnym lub mniejszym miał ich "kolonię" składającą się z kilku pięknych, dorosłych par. Pomysł na akwa jednogatunkowe jest tu dobry, ale można go urozmaicić jakimiś meekami albo ellioti plus dzikie miecze i będzie ładne i ciekawe akwarium. Każdy jak ma te magiczne TYSIĄC litrów chciałby tam wrzucić pół oferty Płaszczki sprzed 6 lat, choć to jest nic wobec tego co mają te ryby do dyspozycji w naturze.

Oczywiście Bartek musi dotrwać do tych kilku dorosłych par heterospil, a wiemy, że za 3 miesiące może zamarzyć mu się znowu Malawi Wink ale trzymam kciuki za taką obsadę bo to kawał ciekawego akwarium na dobrych kilka lat obserwacji.
Piotrze malawi to przeszłość chciałem sam siebie oszukać i wiem że to nie są ryby dla mnie mnie ani mbuna ,nonmbuna czy predatory tak samo tanganika .
Oscura heterospila od dawna mi się podoba nie tylko z wyglądu ale też z zachowań, wiem że macie o mnie swoje zdanie że zaraz będę zmieniał choć słusznie ale tym razem chce zostać już przy danej obsadzie ,wiem że trudno w to uwierzyć ale co nie którzy nie muszą na mnie psów wieszać


RE: CA 1000l - barttsw - 07-01-2024

(07-01-2024, 20:34 PM)piotrK napisał(a):
(07-01-2024, 20:31 PM)barttsw napisał(a): Piotrze chyba podjolem najlepsza z możliwych decyzji
Oscura heterospila
Thorichthys meeki
Poecilia Mexicana, Xiphophorus hellerii.
Jak znajdziesz ładne mexicany to proszę o cynk Smile Daj tej obsadzie szansę bo na prawdę warto. Moje akwa z meekami i spilurusami to jedna z fajniejszych obsad jakie miałem.
Miałem taki układ i sądzę że to super połączenie
A co mexicany jak znajdę coś ciekawego dam znać


RE: CA 1000l - barttsw - 07-01-2024

Piotrze może głupie pytanie ale ile byś brał tych
Oscura heterospila?