Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Suche żarcie a ilość odchodów - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Żywienie pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-53.html)
+--- Wątek: Suche żarcie a ilość odchodów (/thread-10475.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Suche żarcie a ilość odchodów - serol - 22-02-2020

??? No co tam? Nie macie opini ntt? :p


RE: Suche żarcie a ilość odchodów - Ruki - 22-02-2020

Mam tylko potwierdzić, że to chwyt marketingowy? Big Grin


Suche żarcie a ilość odchodów - HOLSON - 06-03-2020

Dziś przyszły próbki. Po pierwszej obserwacji i porównania do granulatów jbl, tropical czy hikari mam wrażenie, że ten jest lżej strawny mniej wypycha brzuchy ryb i nie zauważyłem u ryb typowego zamulenia pół h po karmieniu. Ktoś już przerabiał tą markę? [Obrazek: 037e01687d898c8c2a1dcfcfc1efba1d.jpg]

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


RE: Suche żarcie a ilość odchodów - adams2121 - 06-03-2020

Trochę karmię 4 różnymi tej marki, Choć ryby wybredne - powoli zjadają.


RE: Suche żarcie a ilość odchodów - dzikakuna - 08-03-2020

Ja testowałem. Moim zdaniem taki sam syf jak Hikari. Gujanki szybko po nim zaczęły tyć. Z wody robi gnojówkę. Zaznaczam że nie sypałem go do akwarium wiadrami.


RE: Suche żarcie a ilość odchodów - HOLSON - 08-03-2020

(08-03-2020, 08:17 AM)dzikakuna napisał(a): Ja testowałem. Moim zdaniem taki sam syf jak Hikari. Gujanki szybko po nim zaczęły tyć. Z wody robi gnojówkę. Zaznaczam że nie sypałem go do akwarium wiadrami.

Jakiej marki suchych używasz? Jest coś o byś polecił?


RE: Suche żarcie a ilość odchodów - Zimna Zośka - 08-03-2020

(08-03-2020, 08:17 AM)dzikakuna napisał(a): Ja testowałem. Moim zdaniem taki sam syf jak Hikari. Gujanki szybko po nim zaczęły tyć. Z wody robi gnojówkę. Zaznaczam że nie sypałem go do akwarium wiadrami.

Też jestem takiego samego zdania. Dawno temu miałem tylko próbki i całe szczęście, że nie musiałem tego kupować Tongue


RE: Suche żarcie a ilość odchodów - barttsw - 08-03-2020

Holson wysil się trochę zrób sobie shimps mixa
Do tego spirulina z osi vitalis granulat
Tropical.soft i oczywiście mrożonki
Jeżeli chodzi o Ca


RE: Suche żarcie a ilość odchodów - HOLSON - 08-03-2020

Mam pół zamrażarki mrożonek proporcje suchego i mrożonek zmieniam cały czas na korzyść mrożonek ale najnormalniej w świecie nie mam miejsca w lodówce, żona ciśnie, że żarcia dla ryb za dużo a zamrażarka malutka. Nie mam opcji robić dodatkowych mrożonek bo nie mam na to ani miejsca ani czasu. Ryby dostają obecnie warzywa i mrożonki ale potrzebuje chociaż jednego dobrego suchego pokarmu jako uzupełnienie diety i tyle.


RE: Suche żarcie a ilość odchodów - barttsw - 08-03-2020

Mrożonki zmniejsz ilościowo do 1- 2 razy w tyg i wtedy zrobisz miejsce
Zrobienie mixa to 10 min więc nie mam czasu to śmieszne wymówka i nie musisz tego robić po 10kg
A że suchych podałem ci wyżej
Ja trzymie 4 opakowania mroxinrk I 1kg mixu A tak jak nie chcesz mrożonek to aquaforest ma w płynie które można trzymać miesiąc w lodówce tylko że to koszta