Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Hodowle, sklepy, importerzy (https://cichlidae.pl/forum-47.html)
+--- Wątek: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki (/thread-1046.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki - Robert M. - 10-02-2014

dragoSmile

Jest, pływa u nas w domowym zbiornikuSmile

Marta


RE: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki - wlad - 10-02-2014

Lepiej za nim się na coś napalicie zapytajcie o ceny, bo możecie się zdziwić.


RE: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki - Martinezio - 10-02-2014

Jakość zawsze była w cenie, więc po co te uwagi? Albo chcesz mieć dobre, albo idziesz do [tfu tfu] kakadu Dobani i kupujesz po złotówce...


RE: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki - drago - 11-02-2014

Szczęściarze, określiliście w końcu jaki to gatunek tego sumika?
Szkoda że tylko tangę sprowadzacie bo w Malawi jest coś, co by mnie bardzo interesowało, i nie wiem jak z dostępnością.


RE: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki - Robert M. - 11-02-2014

To forma ksantoryczna Clarias liocephalus. Przynajmniej tak mówią spece.
H. Buscher i inni uważają to za rarytas akwarystyczny i twierdzą, że jestem bardzo bogata posiadając goSmile. Aby nikogo tutaj nie zabić ceną mogę ją podać na PW. Wtedy nikt nie umrze na forum na atak sercaSmile

Marta


RE: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki - drago - 11-02-2014

Kiedyś na innym forum, po jednym dość kiepskim zdjęciu, po kształcie łba byłem przekonany że to przedstawiciel rodzaju Tanganikallabes. Jednak teraz po obejrzeniu lepszych zdjęć w waszej galerii, to faktycznie przedstawiciel rodzaju Clarias.
Liczyliście mu promienie w płetwach? Bo z koloru to fakt, najbardziej przypomina Clarias liocephalus, ale w tandze jest jeszcze 5 gatunków z tego rodzaju.
Co do tego że to rarytas, to nawet nie ma co dyskutować. Na jakiejś aukcji w Azji za to złoto, dostalibyście pewnie o wiele więcej niż tutaj.


RE: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki - Robert M. - 11-02-2014

Liczyliśmy i pasują do tego gatunku. Ale tam jeszcze dochodzą inne cechy, nie tylko promieni w płetwach. A tego szaleńca ciężko jest złapać i cokolwiek pooglądać.

Tak wiemy o aukcjach w Azji, ale.......to chyba nie mySmile

Marta


RE: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki - drago - 11-02-2014

Marto skoro jesteś, to jeszcze jedno pytanko. Dostajecie w paczkach jakiś przyłów, czy tylko to co zamawiacie?


RE: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki - Robert M. - 11-02-2014

Generalnie dostajemy to co zamawiamy. O ile oczywiście wszystko, co zamówię zostanie złowione. Wskazuję oczywiście nie tylko gatunek, który mnie interesuje, ale także lokalizację. Tak na przykład Cyprichromis zonatus łowiony jest w Chituta, a tym razem na moją prośbę złowiono go w Gombe. Odłowiono także Xenotilapia flavipinnis w Chituta, chociaż zwykle warianty tego gatunku łowione są w Zambii w Isanga lub Sumbu. Michelle stara się złowić to o co proszę, zwłaszcza gdy dotyczy to Zambii, czyli wód, gdzie łowią swobodnie. Michelle wie, że wszytko co inaczej wyglądaj ma trafić do mnie. Tak właśnie trafiły do mnie sumiki żyjące w muszlach. Przez lata prosiłam, aby złowili dla mnie żywe ślimaki Neothauma, czy Tiphibia - i mam je. Dokładnie to samo jest z krewetkami. Przylatują na moje wyraźne zlecenie i....długie prośby. Krabiki muszlowe, czyli Plathythelphusa maculata, to także mój pomysłSmile Potem Michelle wprowadza to do swojej oferty. Otrzymuje wszystkie numery Tanganika MAGAZYNSmile Zawsze informuję ją o oznaczonych gatunkach.

Czasami trafia się coś nowego, czego Michelle nie zna jak choćby odłowiony w Chituta osobnik Trematochromis benthicola, czy właśnie ClariasSmile Ale to jest właśnie urok tych dostaw.

Generalnie moje ustalenia docierają do mnie w 100%, to niesamowicie profesjonalna i uczciwa firma. Pracuję z ACA Ltd jedenaście lat i tylko i wyłącznie z nimiSmile

Marta


RE: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki - drago - 11-02-2014

(11-02-2014, 16:40 PM)Robert M. napisał(a): Generalnie dostajemy to co zamawiamy. O ile oczywiście wszystko, co zamówię zostanie złowione. Wskazuję oczywiście nie tylko gatunek, który mnie interesuje, ale także lokalizację. Tak na przykład Cyprichromis zonatus łowiony jest w Chituta, a tym razem na moją prośbę złowiono go w Gombe. Odłowiono także Xenotilapia flavipinnis w Chituta, chociaż zwykle warianty tego gatunku łowione są w Zambii w Isanga lub Sumbu. Michelle stara się złowić to o co proszę, zwłaszcza gdy dotyczy to Zambii, czyli wód, gdzie łowią swobodnie. Michelle wie, że wszytko co inaczej wyglądaj ma trafić do mnie. Tak właśnie trafiły do mnie sumiki żyjące w muszlach.
I to mi się podoba też bym tak robił, wszystko co nie znają mają pakować. A co to za sumiki muszelkowce?
Tak pytam bo nieraz w importach trafiają bardzo ciekawe egzemplarze, a pojedynczo łatwiej je sprzedać niż kilkanaście sztuk a w tandze są ryby które by mnie interesowały, np.
Amphilius

Chiloglanis
Kneria
Varicorhinus leleupanus
Limnothrissa miodon
Stolothrissa tanganicae
Zaireichthys brevis
Acapoeta tanganicae
Bathybagrus
Mieliście coś z tej zbieraniny?

(11-02-2014, 23:53 PM)drago napisał(a):
(11-02-2014, 16:40 PM)Robert M. napisał(a): Generalnie dostajemy to co zamawiamy. O ile oczywiście wszystko, co zamówię zostanie złowione. Wskazuję oczywiście nie tylko gatunek, który mnie interesuje, ale także lokalizację. Tak na przykład Cyprichromis zonatus łowiony jest w Chituta, a tym razem na moją prośbę złowiono go w Gombe. Odłowiono także Xenotilapia flavipinnis w Chituta, chociaż zwykle warianty tego gatunku łowione są w Zambii w Isanga lub Sumbu. Michelle stara się złowić to o co proszę, zwłaszcza gdy dotyczy to Zambii, czyli wód, gdzie łowią swobodnie. Michelle wie, że wszytko co inaczej wyglądaj ma trafić do mnie. Tak właśnie trafiły do mnie sumiki żyjące w muszlach.
I to mi się podoba też bym tak robił, wszystko co nie znają mają pakować. A co to za sumiki muszelkowce?
Tak pytam bo nieraz w importach trafiają bardzo ciekawe egzemplarze, a pojedynczo łatwiej je sprzedać niż kilkanaście sztuk a w tandze są ryby które by mnie interesowały, np.
Amphilius
Chiloglanis
Kneria
Varicorhinus leleupanus
Limnothrissa miodon
Stolothrissa tanganicae
Zaireichthys brevis
Acapoeta tanganicae
Bathybagrus
Mieliście coś z tej zbieraniny?