Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Zepsuty celownik - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Choroby pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-40.html)
+--- Wątek: Zepsuty celownik (/thread-10297.html)

Strony: 1 2 3


RE: Zepsuty celownik - bpiotrow13 - 14-11-2019

(14-11-2019, 01:13 AM)piotrK napisał(a): Tak, daj na jutuba albo vimeo.

Mam nadzieje sie udalo zaladowac. I co myslicie?




RE: Zepsuty celownik - Ruki - 14-11-2019

Bardzo dziwnie faktycznie to wygląda. Może jakieś lelawe osobniki, po prostu. Big Grin


RE: Zepsuty celownik - bpiotrow13 - 14-11-2019

(14-11-2019, 11:32 AM)Ruki napisał(a): Bardzo dziwnie faktycznie to wygląda. Może jakieś lelawe osobniki, po prostu. Big Grin

Lelawe, ale zajechal mi samca atahualpa, a nie chce jesc.. samica padla.


RE: Zepsuty celownik - Goran - 14-11-2019

Ja bym je zabrał do okulisty?
A przy pływaniu też źle oceniają odległość i za wcześnie lub za późno skracają i biją po ozdobach lub szybach ?


RE: Zepsuty celownik - bpiotrow13 - 14-11-2019

(14-11-2019, 14:01 PM)Goran napisał(a): Ja bym je zabrał do okulisty?
A przy pływaniu też źle oceniają odległość i za wcześnie lub za późno skracają i biją po ozdobach lub szybach ?
nie mam za bardzo czasu obserwować dokładniej, ale nie widać innych objawów. Na pewno nie rozbijają się o przeszkody.


RE: Zepsuty celownik - galimedes - 15-11-2019

Witam,  w książce "Rośliny w Akwarium" Diany Walstad jest o tym wzmianka.  Wydaje mi się że dotyczyło to zatrucia metalami ciążkimi ale sprawdzę jak będę w domu i napiszę coś więcej ...  Objawy były dokładnie te same .. Była nawet tabela z próbami połknięcia rozwielitek przy różnych stężeniach ..  Sprawdzę i napiszę o jakie związki chodziło ...

Tak czy inaczej , podmianka ( czystą, RO lub wodą z innego żródłą co zwykle) powinna pomóc..


RE: Zepsuty celownik - bpiotrow13 - 15-11-2019

(15-11-2019, 09:36 AM)galimedes napisał(a): Witam,  w książce "Rośliny w Akwarium" Diany Walstad jest o tym wzmianka.  Wydaje mi się że dotyczyło to zatrucia metalami ciążkimi ale sprawdzę jak będę w domu i napiszę coś więcej ...  Objawy były dokładnie te same .. Była nawet tabela z próbami połknięcia rozwielitek przy różnych stężeniach ..  Sprawdzę i napiszę o jakie związki chodziło ...

Tak czy inaczej , podmianka ( czystą, RO lub wodą z innego żródłą co zwykle) powinna pomóc..
Dzięki, ostatnio podmieniałem 40% na czyste RO i podmieniam tylko na RO, więc ciekawe skąd to się wzięło. Tylko a. bitaeniata mają ten problem.

Mam te książkę, pamiętasz na której stronie to jest? Mogę wlać też jakieś uzdatniacze wiążące metale.


RE: Zepsuty celownik - galimedes - 15-11-2019

Witam, 
Strona 15  - zatrucie ołowiem...
U różnych gatunków może być inna tolerancja na zatrucie tak więc może się zdarzyć , że tylko A.bitaeniata mogą mieć te objawy..


RE: Zepsuty celownik - Ruki - 15-11-2019

Tylko skąd ten ołów, zwłaszcza jak woda z filtra RO? To może być problem przy stosowaniu kranovitu i jeśli ktoś ma przyłącza rur wykonane z ołowiu.

Takie zaburzenia koordynacji mogą też być przy "zwykłym" zatruciu związkami azotu czy przy ataku pasożytów(przywry w oczach, upośledzające wzrok).


RE: Zepsuty celownik - galimedes - 15-11-2019

Witam,  Diana pisze, że metale ciężkie są szczególnie niebezpieczne przy niskim pH . Może spróbować najpierw podnieść nieco pH ....