Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[240l][Ameryka Centralna] - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [240l][Ameryka Centralna] (/thread-1025.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: [240l][Mix-Centralna]. - BambusKLB - 26-04-2012

(26-04-2012, 15:05 PM)UKASH napisał(a): ( to 540L mnie irytuej, za malo, za malo miejsca Wink )

Apetyt rośnie w miarę jedzeniaSmile Myślę, że nawet 5tyś litrów będzie po jakiś czasie za małeTongue


RE: [240l][Mix-Centralna]. - UKASH - 26-04-2012

Wiesz BambusKLB, no ok, jasne, nawet 10.000 jest malo dla kogos kto ma to 5.000L, ale po prawdzie to osobiscie zadowolily by mnie 2-3 glowne zbiorniki ( 250-300/70/60 wys) + nieco drobnicy po okolo 100L na "rozne przypadki/kwarantanny/rozrod", no ale to chyba wszystko w sferze marzen ( blok i raczej mala piwnicaSmile )Nie mniej postanowilem za jakies 2-3 lata powiekszyc dotychczasowy zbiornik, oby Fortuna sprzyjala!


RE: [240l][Mix-Centralna]. - filas - 26-04-2012

(26-04-2012, 08:40 AM)Heisler napisał(a): Straty nocne to jeden maluch i jeden ogon. Szukałem trupka wszędzie, pewnie jest w brzuchu dominanta...

czyli tak jak u mnie ze zwinnikami Sad
obserwowałeś dokładnie sytuację zaraz po zgaszeniu światła?
może być kłopot z maluchami, pewnie będziesz musiał je odłowić i dać im podrosnąć w innym akwarium albo wykombinować jakąś przegrodę z siatki.

(26-04-2012, 08:42 AM)Vieja napisał(a): Naprawde mogl go zjesc byl az tak malyHuh przeciez nikaraguanskie maja male pyski.
pyski może i małe ale zabijają uderzeniem, przynajmniej u mnie tak było ze zwinnikami, potężny strzał i rybka przepołowiona - wtedy już się zmieściła w pysku Smile



RE: [240l][Mix-Centralna]. - Heisler - 26-04-2012

Zdechlaczek o dziwo przeżył, dzisiaj zza kamieni zaś wypłynął strzępek... Znalazłem też winnego, a właściwie winną. Samiec Hypsophrys jest całkowicie spokojny w stosunku co do narybku. To samica Meeka pilnując terytorium je przestawia i widać zrobiła to za mocno.


RE: [240l][Mix-Centralna]. - Heisler - 09-05-2012

Mikro-foto-aktualka.
Maluchy przeżyły w liczbie 8, ospa wyleczona, usunąłem wyloty filtrów na rzecz deszczownic, wywaliłem napowietrzacz. Ryby są spokojniejsze jakby.



RE: [240l][Mix-Centralna]. - UKASH - 09-05-2012

Ladne masz te Thorichthys Smile, zdecydowanie bym jednak pomyslal nad wiekszym akwarium dla calej "ekipy". Czym karmisz ryby?


RE: [240l][Mix-Centralna]. - Heisler - 09-05-2012

Karmię SM/Hikari/Vitabiny/Tetry cichlid/Wodzień i od czasu do czasu dżdżowniczki.
Docelowo z tej grupy maluchów zostawię 2 samiczki, będą 2 pary Nik i 2 pary Meek, muszę tylko odchować troszkę, żeby rozpoznać płeć.


RE: [240l][Mix-Centralna]. - Pley - 09-05-2012

Ja bym zostawił po jednej parze z każdego gatunku. Nikaraguańskie i meeki są łagodne, ale dynamiczne i potrzebują miejsca dla siebie.

Coraz ładniejsze masz te meeki, już wiem gdzie bede kupować młode.


RE: [240l][Mix-Centralna]. - mady haze - 09-05-2012

(09-05-2012, 16:05 PM)Pley napisał(a): Ja bym zostawił po jednej parze z każdego gatunku. Nikaraguańskie i meeki są łagodne, ale dynamiczne i potrzebują miejsca dla siebie.

Coraz ładniejsze masz te meeki, już wiem gdzie bede kupować młode.

Ja mam inne doświadczenia z Nikaraguańskimi - niestety nie podpisze sie pod słowem łagodne. Kiedy pływały w jednym baniaku z A. Istlanum - to nie dały im szans, a te napewno wzorem spokojnych ryb nie są.



RE: [240l][Mix-Centralna]. - Heisler - 09-05-2012

Nie mogę narzekać na ich zachowania względem Meeka, nie zwracają na siebie w ogóle uwagi. Dodatkowo Meeka pływają piętro wyżej, okazjonalnie czesząc dno, nie widziałem nigdy zwady między dorosłymi rybami tych gatunków.
Jednakże dominantowi trochę odwaliło po oddaniu 2 z 4 samców. Stał się terytorialny w stosunku co do konkurenta i ostrzejszy. Nigdy jednak poza gonitwę nie wyszło.