Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Nowa obsada do 200L -> Zebry? - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Nowa obsada do 200L -> Zebry? (/thread-10205.html)

Strony: 1 2


Nowa obsada do 200L -> Zebry? - aras_85 - 16-09-2019

Witam Wszystkich! Big Grin

Robię restart 200L,  standardowe akwarium 100x40x50. Będzie całkowicie nowa obsada.
W akwa piasek, kamienie, bardzo dużo korzeni Red Moor, znajdą się jeszcze jakieś groty z kokosów. Brak roślin.
Myślałem o obsadzie samych pielęgnic Zeber Dodgy 
Ile można wpuścić młodych do takiego akwa?
Ile docelowo par zostawić?
Ewentualnie jakieś inne propozycję z pielęgnic może do takiego akwarium? Boisie


RE: Nowa obsada do 200L -> Zebry? - Ruki - 16-09-2019

Jak Ci się dobierze para zebr to raczej nic więcej z pielęgnic, w najgorszym wypadku przerobią je na paprykarza, a w najlepszym będą marzyć o pływaniu w kuli. Wink

Za to możesz wpuścić jakieś ładne, dzikie, mieczyki- rozruszają całe akwarium.


RE: Nowa obsada do 200L -> Zebry? - Loobo - 17-09-2019

Bardzo dobry pomysł.
Zebry są super widowiskowe w obserwacji. Do tego jak się da trochę takich rozpraszaczy jak mieczyki to będzie fajny zbiornik.
Przy 100cm akwarium to z dwie pary będą ok, ale będziesz musiał obserwować i kryjówek utworzyć trochę.


RE: Nowa obsada do 200L -> Zebry? - novi - 17-09-2019

Odradzam, chyba że masz odbiorcę na młode lub jak "karma". Ja tak nie mogłem i swoją hodowlę 2-pary i po 5-mcac sporo młodych ... oddałem.
Zebry to super rodzice i b.dobrze opiekują się młodymi - super widok. Można z nimi np mieczyki trzymać.


RE: Nowa obsada do 200L -> Zebry? - aras_85 - 19-09-2019

o ciekawa sugestia z tymi Mieczykami Haha 

ile ich tu wpuścić dokładnie? 
Zebry będę mieć prawdopodobnie w odmianie Amatitlania siquia, czy to coś zmienia?


RE: Nowa obsada do 200L -> Zebry? - piotrK - 19-09-2019

Jeżeli to siquia to pewnie będą dość agresywne. Prędzej przetrwają przy nich zwinniki ogonopręgie. Sklepowe mieczyki mogą być dla nich za słabe.


RE: Nowa obsada do 200L -> Zebry? - aras_85 - 19-09-2019

Te są zwinniki spoko, czytałem gdzieś o takim połączeniu, tylko, że one są chyba z Ameryki Poludniowej? Nie będzie to przeszkadzać? Znalazłem jeszcze fajna rybkę, jaką jest ślepczyk jaskiniowy, ale ciężko dostępna niestety Undecided


RE: Nowa obsada do 200L -> Zebry? - piotrK - 19-09-2019

Ślepczyki odpadają, to ryby do akwarium gatunkowego. Ale idziesz dobrym tropem - ich forma z wykształconymi oczami, czyli Astyanax mexicanus, to byłoby dobre rozwiązanie, ale są to ryby praktycznie nie do dostania u nas.

Zwinniki to "towar zastępczy" dla Astyanaxów, ale o ile do dużych pielęgnic z CA się nie nadają, bo są zjadane, to tu powinny być ok.


RE: Nowa obsada do 200L -> Zebry? - aras_85 - 22-09-2019

A ile dokładnie wpuscic suquia zeby dobrala się para? I jak duże stadko zwinnikow ogonopregich? ??


RE: Nowa obsada do 200L -> Zebry? - piotrK - 23-09-2019

Siquia pewnie będziesz widział już płeć, więc max 6 sztuk, pewnie po dobraniu pary będziesz musiał oddać/sprzedać. Zwinników wpuść z 8.