Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Giełda (https://cichlidae.pl/forum-28.html)
+--- Dział: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię (https://cichlidae.pl/forum-29.html)
+--- Wątek: [K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia) (/thread-10018.html)



[K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia) - nawrocik88 - 28-05-2019

Witam,

Szukam A. mendezi lub agassizii w konfiguracji 3+5 najlepiej F1 lub WF.

Ewentualnie jakieś inne pielęgniczki lub niewielkie pielęgnice, które mają szansę się spotkać z P. leopoldi w naturze, wiem, że to cięzki temat, z racji niejednoznacznych danych na temat miejsc odłowu P. leopoldi, nie wiem też na 100% skąd były odławiane moje egzemplarze, ale są to typowe P. leopoldi, pasujące do dostępnych opisów tego gatunku.

Posiadam aktualnie 6 sztuk prawie dorosłych żaglowców i szukam dla nich towarzystwa. Zbiornik 150x50x60h ma prawie pół roku, zagracony na maxa korzeniami i gałęziami, dno piaszczyste+liście+muł/syf, woda brązowawa na bazie RO - KH bliskie 0, pH nieco ponad 6.0, temperatura, teraz w lato, około 27, wcześniej, w zimie było koło 26.

Pozdrawiam


RE: [K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia) - bpiotrow13 - 28-05-2019

(28-05-2019, 13:28 PM)nawrocik88 napisał(a): Witam,

Szukam A. mendezi lub agassizii w konfiguracji 3+5 najlepiej F1 lub WF.

Ewentualnie jakieś inne pielęgniczki lub niewielkie pielęgnice, które mają szansę się spotkać z P. leopoldi w naturze, wiem, że to cięzki temat, z racji niejednoznacznych danych na temat miejsc odłowu P. leopoldi, nie wiem też na 100% skąd były odławiane moje egzemplarze, ale są to typowe P. leopoldi, pasujące do dostępnych opisów tego gatunku.

Posiadam aktualnie 6 sztuk prawie dorosłych żaglowców i szukam dla nich towarzystwa. Zbiornik 150x50x60h ma prawie pół roku, zagracony na maxa korzeniami i gałęziami, dno piaszczyste+liście+muł/syf, woda brązowawa na bazie RO - KH bliskie 0, pH nieco ponad 6.0, temperatura, teraz w lato, około 27, wcześniej, w zimie było koło 26.

Pozdrawiam
Agassizi z Brazylii miał chyba Mpaw, napisz do niego coś Ci dobierze. 

BTW mam dość podobne akwarium (taki sam wymiar z obsadą 8 żaglowców (miały być leopoldi ale wyszły prawie leoipoldiSmile ) i dwie parki pielęgniczek na dnie (A. atahualpa i bitaeniata). Bardzo przyjemnie się ogląda.


RE: [K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia) - dzikakuna - 29-05-2019

Agassizi F1 z Peru powinien mieć tatakuby...


RE: [K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia) - nawrocik88 - 30-05-2019

Dzięki za podpowiedzi, czekam na odpowiedź od Kolegi Mpaw-a.
Jeśli chodzi o A. agassizii z Peru to wolałbym jednak odmiany z Brazylii lub inne Apistogramma, ale jeśli nie znajdą się żadne gatunki z okolic środkowego dorzecza RioNegro rozważe inne opcje również.
Dzięki!


[K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia) - Ghost - 30-05-2019

Paweł niestety nie sprzedaje Aggassiz inaczej niż w parach. Sam szukam dodatkowych dwóch samic.


RE: [K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia) - nawrocik88 - 30-05-2019

Trzy pary też będą okej Smile samice to też ponoć niezłe wojowniczki, więc może nawet na 150x50 to w sam raz - każda będzie miał kwadrat 50x50cm Big Grin

Chętnie kupię też dodatkowo jednego dorosłego samca A. mendezi(WF/F1) - to oprócz wspomnianych poszukiwań towarzystwa do P. leopoldi (3+5 lub 3pary pielęgniczek z Brazylii).


RE: [K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia) - nawrocik88 - 05-06-2019

Biorę w końcu 3 pary D. filamentosus od Mpawa.

Potrzebuję już tylko pilnie samca Apistogramma mendezi, ktoś? coś?


RE: [K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia) - nawrocik88 - 18-06-2019

Nikt nie będzie miał samca A. mendezi na sprzedaż?


RE: [K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia) - Wojtek.86 - 20-06-2019

Mpaw ma agasizy