Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Red Texas i Flower Horn - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Red Texas i Flower Horn (/thread-663.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Red Texas i Flower Horn - Dawid - 14-12-2011

Cytat:Parę tysięcy lat za późno na takie życzenia

Zgadza się, w końcu historia akwarystyki zaczyna się od tworzenia złotych rybek... Czyli już u swoich korzeni akwarystyka ma wpisaną ingernecje w nature (mniejszą lub większą).

Co prawda dlatego niektórzy uznają akwarystyke za niemoralną Big Grin - naprawde, są tacy! Z powodu własnie owych ingerencji - czy tworzenia nowych form (jak choćby wpsomniane złote rybki), czy z powodu eksploatacji naturalnych zbiorników, w celu pozyskania nowych ryb do hobby (odłów ryb z naturalnych siedlisk). Innym ani jedno, ani drugie nie przeszkadza.


Dzięki carman za wyrażenie swojego zdania w temacie.

Od siebie dodam, że również, podobnie jak Tobie, bardzo podoba mi się Red Texas. I gdybym miał warunki, to chętnie bym takiego zakupił. Oczywiście, najchętniej to trzymałbym oba - naturalne Texasy i te "wytworzone" - to byłoby chyba najbardziej pouczające Big Grin (oczywiście, nie w jednym baniaku Wink ).


RE: Red Texas i Flower Horn - dator - 22-03-2012

Wytarły mi się Red Texas. W drugim dniu ikra została pożarta. Macie jakieś doświadczenia w rozmnażaniu tych ryb. Moje ryby mają ok. 10 cm długości. Przy dobrym karmieniu, jak i kiedy się wybarwią? Ryby do kraju sprowadził Pan Alek Gutowski (Diskus-Zoo).




RE: Red Texas i Flower Horn - Bernard - 22-03-2012

Darku, te ryby są jeszcze bardzo młode, choć i tak widzę, że sporo u Ciebie podrosły. Wg mnie nie są to Red texas z niewielką "domieszką" cechy "red". Z tego co wiem, to kiedy dorosną zmienią się niewiele, co nie zmienia faktu, że piękne. Może jednak w tym przypadku będzie nieco inaczej, może zależy to od sposobu karmienia. Na YT widziałem kiedyś filmik z RT, gdzie małe ryby były z jednej strony znacznie bledsze niż Twoje, a z drugiej miały dużo więcej czerwieni.
To co mnie zdziwiło, kiedy oglądałem te ryby to stale wysunięte pokładełka u ryb wielkości 5-6 cm.


RE: Red Texas i Flower Horn - dator - 23-03-2012

Właśnie to jest problemem, że nie wiadomo z jakich źródeł (od jakich rodziców) pochodzą te ryby. Jeśli zostaną takie, jak są w chwili obecnej, to są już zdecydowanie ładniejsze od dostępnych u nas H. carpintis. Jeżeli przybędzie jakiegoś pigmentu, to będzie miła niespodzianka. Mają wilcze apetyty, rosną w oczach, więc zobaczymy. Ciekawe doświadczenieWink.


RE: Red Texas i Flower Horn - Vieja - 17-04-2012

Dator jak tam rosna ryby?Maja juz za soba udane tarla czy nadal jedza ikre?Wink


RE: Red Texas i Flower Horn - dator - 18-04-2012

Cytat:
(17-04-2012, 20:16 PM)Vieja napisał(a): Dator jak tam rosna ryby?Maja juz za soba udane tarla czy nadal jedza ikre?Wink

Dwa tarła, dwie uczty. Bawimy się dalejBig Grin.




RE: Red Texas i Flower Horn - UKASH - 19-04-2012

ZAcytuje: Podobnie bywa z dużymi pielęgnicami. Tak to widzi np. Sieniawski. Bierzesz pielęgnice cytyrynową (niech to będzie nasz owczarek), krzyżujesz z pielęgnicą festae (rottweiler), z synspilum (wyżeł niemiecki), potem jeszcze z krzyżówką Herichthysa (terrier) z jakąs vieją (wyżeł wiemarski) i masz naszego dobermana Smile (np. Mega Super King Flower Horna Wink
Pytanie, czy ten doberman to takie cudo? Jak dla mnie mogly by zostac tylko wilki i jakies Dingo Smile
P.S. Ludzie to eksperymentatorzy i wizualisci, zawsze beda kombinowaci i "polepszac" nature. Pytanie tylko gdzie lezy granica?
P.S.2 ja kocham tylko naturalne formy barwne, jest ich pod dostatkiem.


RE: Red Texas i Flower Horn - dator - 06-05-2012

To jest ciekawy wątek, więc go odgrzewam.
Zupełnie nieoczekiwanie wpadło do mojego akwarium 9 szt. Flower horn "golden trimacu". Oczywiście import z Azji (było ich 10, ale jedną zabiły w hurtowni). Ryby mają ok. 10 cm. Mają świetny apetyt i są bardzo ruchliwe, wręcz ciekawskie.
Czy poszczególne odmiany mogą różnić się temperamentem, agresją wewnątrz-/zewnątrzgatunkową?
Ktoś ma jakieś doświadczenia w hodowli tej odmiany?




RE: Red Texas i Flower Horn - K-Pon - 06-05-2012

(06-05-2012, 23:39 PM)dator napisał(a): .....Oczywiście import z Azji .....

I znowu rewelacyjnie dobrany podkład muzyczny Smile


RE: Red Texas i Flower Horn - dator - 07-05-2012

Cytat:
(06-05-2012, 23:56 PM)K-Pon napisał(a): I znowu rewelacyjnie dobrany podkład muzyczny Smile

Bangkok... Ty to masz słuchBig Grin!