Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Bojowniki- gębacze - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: Bojowniki- gębacze (/thread-519.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Bojowniki- gębacze - piotrK - 10-10-2011

One występują w jakimś małym stawie w Brunei, czy tak? Piękna ryba, akwaryści powinni robić co w ich mocy, by utrzymać je w hodowli akwariowej Smile Trzymam kciuki za Twoje!


RE: Bojowniki- gębacze - lukhil - 10-10-2011

Beka tematy tu na forum ktos obserwuje. W ciagu doby na allegro pojawily sie bojownikiBig Grin w innych temach tez tak bylo.


RE: Bojowniki- gębacze - Ruki - 10-10-2011

Ke? Tylko dwie nowe aukcje są. I to nawet nie z żadnymi rarytasami(B. unimaculata jest od kilku dni, aukcja się kończy).


RE: Bojowniki- gębacze - lukhil - 10-10-2011

Jedz po kolei nie wpisuj Tongue apropo ja sie nie znam na bojownikach.


RE: Bojowniki- gębacze - Ruki - 10-10-2011

Zawsze jem po kolei- najpierw ziemniaki, potem mięso, a na koniec surówka.

Czasem lepiej nic nie powiedzieć. Wink


RE: Bojowniki- gębacze - trofek - 10-10-2011

Ja też jem po kolei, ale w innej kolejności: najpierw ziemniaczki, później surówka a na koniec mięsko, żeby smak dłużej pozostał w ustach Big Grin


RE: Bojowniki- gębacze - arsik - 11-10-2011

(10-10-2011, 20:55 PM)piotrK napisał(a): One występują w jakimś małym stawie w Brunei, czy tak? Piękna ryba, akwaryści powinni robić co w ich mocy, by utrzymać je w hodowli akwariowej Smile Trzymam kciuki za Twoje!

Tak dokładnie. I najgorsze jest to, że teren gdzie występują jest masowo demolowany (bodajże osuszany jeśli dobrze pamiętam) przez człowieka! Kurczy się obszar występowania B. macrostoma. Podobnie jak dzieje się z wodami w Am. Poł. o których informował nas Ruki ;-)

(10-10-2011, 21:44 PM)Ruki napisał(a): Ke? Tylko dwie nowe aukcje są. I to nawet nie z żadnymi rarytasami(B. unimaculata jest od kilku dni, aukcja się kończy).

Betta unimaculata też posiadam i mam nadzieję, że jest para...Te co są na allegro to ryby mojego kolegi z jego rozmnożenia. Para "startowa" pochodzi bodajże z Holandii ;-)




RE: Bojowniki- gębacze - rufus - 31-12-2012

Odświeżę trochę temat.
Moje Betta enisae trochę mi namieszały w głowie, ale niestety straciłem samca i czar prysłHuh. Dorosłe ryby kupowaliśmy razem z moim kolegą Hubertem od Grześka (Ikola.com. pl) i u Huberta też był problem. Niestety ryby nam powyskakiwały. Dobrze że Grzesiek miał jeszcze jednego bardzo pięknego samca którego odstąpił i dzięki temu udało się ponownie zebrać ryby w parę. Oto efekt figli dobranej trochę z "przypadku" pary. Ryby są obecnie u Huberta.
Narybek ma ok. 2 centymetrów. Jest bardzo fajny, ale dość wolno rośnie. Pokarm to drobny oczlik, węgorek i miażdżone rureczniki.
Zdjęcia są autorstwa Huberta Zientka.


RE: Bojowniki- gębacze - 3runer - 01-01-2013

ładne Smile

ja mam u siebie picty, albimarginaty i unimaculaty

aktualnie picty tylko rozmnożone, unimaculaty tylko inkubują, albimarginaty mam za krótko

   
   
   
i rodzice
   
   

i albimarginaty
   
   
   
   
   
   

unimaculaty już pokazywałem Wink


RE: Bojowniki- gębacze - piotrK - 01-01-2013

Albimarginaty już wyglądają słitaśnie Big Grin