Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Jaka drobnica pływa stadnie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zakładam koledze zbiornik 100 litrowy i chce wpuścić stadko drobnicy . Zastanawiam się jaki gatunek. Wiem że neony gdy nie ma dużych ryb w zbiorniku nie trzymają stada. Może hokejówki? Poza drobnicą będzie tylko parka pielegniczek i kilka zbrojnikow . Ktoś, coś podpowie?


Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

rycerz

Moje Hemigrammus bleheri trzymają się razem od pierwszego dnia. Takiej zwartej ławicy chyba poza nimi nie znajdziesz ;-)
Hokejówki na 100 litrowy zbiornik to za duże i na pewno zbyt ruchliwe ryby.
Ja mogę polecić razbory klinowe przynajmniej moje przez kilka miesięcy obserwacji trzymają się razem, tylko nie są zbyt ruchliwe.
Razbory uro zawsze trzymaja ladna lawiczje, ale wsrod apisto moga skonczyc jako pokarm bo malutkie sa. U mnie najwieksze maja maks 2.5 cm, moje stadko ma juz 3 lata i raczej wieksze nie urosna.
Jesli nie planujesz biotopu to razbory (pochodza z Azji) moga byc bo spokojnie dorastaja do 4 cm i sa na tyle ruchliwe ze nie powinny skonczyc jako pokarm. U mnoe o dziwo drobnoustki trzymaja sie w miare razem w lawicy, czego nie moge powiedziec o bystrzykach amandy, bo te rozplywaja sie po calym zbiorniku do tego stopnia ze noe mozna sie ich doliczyc Smile
Potwierdzam i również polecam zwinniki blehera/ rodostomusy. Ewentualnie bystrzyki cytrynowe (Hyphessobrycon pulchripinnis)
Dzięki chłopaki za podpowiedzi. Zostanę prze zwiinnikach .

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

rycerz

Najlepszy wybór. Trzymają się kupy cały czas praktycznie ;-)
Rodostomusy genialnie trzymają się w ławicy. Miałem kilkanaście w zbiorniku 200cm i wyglądało to świetnie...
...dopóki nie popełniłem błędu i nie wpuściłem kilka nowych sztuk za dnia. Temporalisy rzuciły się na nowe Rhodostomusy, a dzień później wytrzebiły stado tych starych z którymi dorastały.
Stron: 1 2
Przekierowanie