Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Tropheus Bemba „Orange” WF
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej ostatnio zamieniłem się ze znajomym na ryby i dostałem stado tropheus bemba dorosłe WF on ryby miał 5lat i teraz pływają w moim 160x60x60 jest ich 15szt. Z ciekawych rzeczy zauważyłem ze ich kolor pomarańczowy jest tak mocny ze jeszcze takich okazów to nie widziałem, u niego pływały w 375l i były na ledach i nie miały tak intensywnego koloru jak u mnie na t8 ? pływają u nie już 2tyg i dwie samice wczoraj zaczęły nosić ikrę sielawy jestem jakie będą maluchy bo u znajomego nie było wygoleniem młodych i dlatego ich się wyzbył ? a jak mu powiedziałem ze u mnie noszą to się wkurzył ???, wrzucił bym fotki ale są za duże i nie mogę tego zrobić z tabletu ?
Zaloz konto na garnek.pl i wrzuc i linki dawaj

Gratulacje, bardzo lubie czyste bemby Smile do ryb trzeba mieć rękę Smile
Proszę dodać zdjęcia jako załączniki.
Cześć.
Zobacz moje black bemba. Są jeszcze młodziutkie 5-7cm a jakie pięknie pomarańczowe. Mam oświetlenie na modułach led o barwie 11000k. W normalnym świetle wyglądają jakby były czerwone a nie pomarańczowe. Zaczęły mi się pierwsze tarła, większość jeszcze nie udane, ale jedna samica już mi wypuściła 3 maluchy.
Pozdrawiam
Co do Tropheus sp. Bemba to byłbym ostrożny z tymi "odłowami".
Z tego co ja pamiętam ostatnie stada z odłowu z Polsce były kilka ładnych lat temu w Tropheus Tanganika Kraków. Później to już lepiej nie mówić.
Co do wybarwienia. Odłowy według mojej wiedzy nie są tak "pięknie" wybarwione jak opisujecie. H. J. Herrmann w swojej książce "Tropheus. Verbreitung, Arten, Haltung" ubarwienie o jakim napisaliście wskazuje jako typowe "hodowlane". Obecnie populacja tej odmiany jest mocno przetrzebiona i trudno jest zobaczyć Bembę z wyraźnym, szerokim pasem . Co zresztą widać na zdjęciu z natury w książce Ada Koningsa "Tropheus in their natural habitat" (str.42, 94).
Poniżej zdjęcia moich Bemb hodowlanych zakupionych w różnych firmach. Na zdjęciach widać jak zmienia się ubarwienie ryb od postaci narybku do dorosłego osobnika, jak również podczas walk. Na kolor ryb wpływa również podawany również.

[attachment=35690][attachment=35691][attachment=35692]
[attachment=35693][attachment=35694]
[attachment=35695][attachment=35696]
[attachment=35697][attachment=35698]
[attachment=35699][attachment=35700]
[attachment=35701][attachment=35702]
[attachment=35703]