Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Paraneetroplus bulleri
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jestem w posiadaniu tych rybek, niestety tylko trzech sztuk. Są to maluszki ok 3cm. Zauważyłem,że pomimo tak małych rozmiarów już są agresywne w stosunku do siebie. Dokładnie to podzieliły sobie akwarium na trzy części i tylko gdy któryś wpłynie na teren zajęty przez drugiego od razu jest przeganiany. Gdy nie chce ustąpić następuje starcie.
Miał ktoś może te rybki i mógłby mi powiedzieć o nich coś więcej?
Niestety nigdy ich nie miałem, ale na pewno musisz uzbroić się w sporo cierpliwości. Ryby z wartkich wód są często bardzo agresywne wobec siebie. Ustaw im bardzo mocny prąd wody.

A, i woda może być chłodna, temp. pokojowa spokojnie wystarczy, ale nie poniżej 20 stopni.
Dzięki Piotr za odpowiedź,po cichu liczyłem na Ciebie. Prąd wody mają naprawdę spory za cyrkulację oprócz pompy Grundfos alpha 25-60 która napędza filtr narurowy  odpowiada falownik o przemiale ok 9000L/H. Temperatura obecnie to 21,5 stopnia, w akwarium nie ma grzałki ale stoi w ciepłym pokoju,więc raczej poniżej tych 20 stopni nie spadnie.
A masz jeszcze jakieś rady,chętnie się dostosuję.
Na pewno wszyscy liczymy na fotki Smile
Z fotkami chwilowo będzie ciężko. Są bardzo ruchliwe i by zrobić im jakiekolwiek zdjęcie(próbowałem) trzeba by spędzić naprawdę dużo czasu przed akwarium,a w okresie przedświątecznym niestety nie mam na to czasu. W przyszłości postaram się coś zamieścić w odpowiednim dziale.
Jedno mnie zastanawia,jeśli one już teraz tak się tłuką między sobą to może mam wyjątkowego pecha i wszystkie trzy ryby to samce...
może wrzuć im jakieś rozpraszacze?
Dlaczego nabyłeś tylko 3?
Rozpraszacze mają w postaci Poecilia mexicana. Oprócz nich w zbiorniku pływa 6szt M. argentea ok 6cm. Kupiłem 5szt.,ale w wyniku pomyłki dotarły do mnie 4. Jedną natomiast straciłem przez moje niedopatrzenie czyli źle zabezpieczony zasys filtraZawstydzony i tak oto zostałem z trzema.
Tak jak pisałem reofile często są agresywne "od małego" i wcale nie oznacza to, że masz jedną płeć. Ale co masz to się jeszcze naczekasz. Jakbyś miał opcję to lepiej domów więcej.
Domówiłem jeszcze 5 szt. Mam nadzieję,że w większej grupie będą spokojniejsze i będzie okazja na obserwowanie ciekawych zachowań.
Stron: 1 2
Przekierowanie