Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Pomocy!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Więc tak , mam ostronosa (węgorka) , crenicichle , suma clariasa i od samego początku jak je kupiłem np. węgorek nie chciał nic jeśc poza dzdżownicami więc założyłem hodowle no i problem taki że ryba od jakiegoś tygodnia nic nie chce jeśc nawet tych dzdżownic co się stało ? zaś SUMA mam od tygodnia i od samego początku nie chce nic jeśc oprócz żywych małych rybek co mogę mu jeszcze spróbowac dac ? A z crenicichlą to jak ją kupiłem to jadła dzdzownice i granulat hikari granulat się skończył i nie miałem kiedy kupic więc dostawała same robaki minął z miesiąc i kupiłem GRANULAT Tropical i ryba już nie chciała go jeśc przestała także jeśc robaki ! Sad Co MOGę ZROBIC ? POMOCY!!!!
Jak ryby nie chcą jeść to pierwsze co to sprawdzasz parametry wody i NIE TESTAMI PASKOWYMI, dlatego że wskazania są zbyt ogólne.
Podmiana wody 3x30% objętości akwa dzień po dniu, woda odstana do podmian.
Staraj się obserwować odchody jeśli się pokażą i je opisz.
ph -6 , węgorza próbowałem nakarmic dzisiaj drewnojadem nawet nie wykazał zainteresowania nim zaś jak wrzuciłem kilka mączniaków od razu się na nie rzucił , crenicichla zaczęła jeśc ochotkę lecz sum nadal nic , zmieniłem przy okazji około 30% wody tak jak mi pisałeś .
Podstawowe parametry to:
Amoniak
NO2 - jeśli NO2 coś wykazuje to NO3 nie sprawdzaj bo wskazania i tak będą błędne, NO2 powinno być zero.
NO3
Ph i przydałyby się twardości.
Temperatura - patrz specyfikacje ryb.
Węgorz powinien mieć pH w przedziale 7,0-7,5
A sum powinien mieć pH w przedziale 5.5-8.0
i w obu przypadkach woda nawet twarda.
Podmień wodę tak żeby była pod ph 6,8-6,9 i tak trzymaj.
Dla obu gatunków akwa ...... basen powinien być, a jeśli jest to akwa to częste podmiany wody i musisz się liczyć z tym ze możesz załamać biologię.

Nie wiem dokładnie który to ten węgorz, ale np: Fire Eel to bardzo kapryśny węgorz który często strzela fochy na jedzenie, a jak już był przyzwyczajony do jednego tylko to podobno są do tego stopnia uparte że nic innego nie zjedzą i niewykluczone że .... padnie z głodu.
Dodatkowo są bardzo wrażliwe na jakość wody, dlatego podmień ze 3 dni po 30% jak pisałem i zobaczysz co będzie.
On lubi słonawe wody więc możesz śmiało dać łyżkę stołową na 50l wody, soli niejodowanej za względu na inne gatunki ryb i musi być bez antyzbrylaczy.
Trzymałem ryby na 1 łyżce czubatej na 20l brutto akwa przez 36dni, i nawet biologia mi doszła, więc nic się nie stanie.
temperatura to 26 stopni , woda średnio miękka a węgorek to mastacembelus armatus
Sebastian (wnioskuję po nicku), zobacz co napisałem powyżej, przeczytaj kilka razy jeśli trzeba i napisz co zmieniłeś=poprawiłeś ;-)
Temperaturę już mamy.
...
...
NO2 0.1 mg/l
ph 6.0
twardośc 8`n
No2 powinno być 0 (zero) lecz z 0,1 tragedii nie ma, zbij podmianami jak ci pisałem.
Ph masz dobre dla dysków nawet dla dzikich, ale przy tych rybach powinieneś podnieść na 6,8.
Daj soli - łyżka stołowa na 50Litrów, ale musisz znaleźć sól kamienną niejodowaną bez antyzbrylaczy bo ryby nawet możesz załatwić.
Antyzbrylacz czyli żelazocyjanek potasu lub E536 .
Woda po rozpuszczeniu soli kłodawskiej czyli takiej o jaką mi chodzi (z reguły ta jest bezpieczna) musi mieć taki syfek pływający jak rozpuścisz w wiadrze czy szklance, jeśli tego syfku niema to znaczy że już jest przerobiona i ma dodatki i może zawierać właśnie antyzbrylacz o którym nie wspomniano na opakowaniu, też się tak zdarza.
Ok zrobię tak jak mi radzisz jutro zrobię jeszcze podmianę i poszukam tej soli w sklepach . Dzięki za pomoc Wink