Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Xenotilapia singularis
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, mam zamiar za jakiś czas podjąć się zakupu tych pięknych ryb z tematu. Nurtuje mnie tylko to, którą odmianę wziąć. Interesują mnie: ndole, mzuri i kekese(najmniej prawdopodobna z powodu cen) i nie wiem która z nich będzie się najlepiej prezentowała. Macie jakąś wiedzę na ten temat? I czy różnią się może jakoś agresją?
Co do temperamentu nie ma różnic. Co do wyglądu - różnią się nieznacznie, więc każda z nich będzie się dobrze prezentowała. Ważne jest spore akwarium z dużą, piaszczystą "plażą", odpowiednie towarzystwo i dbałość o jakość wody. Jak to zapewnisz - będziesz miał co oglądać Smile

PS - popraw nazwę w tytule (singularis)
Planuję trzymać harem 1:4 w połączeniu z dwiema parami x.papilio i stadkiem p.nigripinnis w standardowym 375l- 150x50. Chyba dobra obsada no nie? Myślę jeszcze o 3 parach flavipinnis zamiast x.singularis.
(25-09-2017 16:09 PM)dzierlatka21 napisał(a): [ -> ]Planuję trzymać harem 1:4 w połączeniu z dwiema parami x.papilio i stadkiem p.nigripinnis w standardowym 375l- 150x50. Chyba dobra obsada no nie? Myślę jeszcze o 3 parach flavipinnis zamiast x.singularis.
Dobra obsada. Dla papilio zrób skupiska skał w dwóch krańcach akwarium (dla nigripinnisów dobrze byłoby, aby były jakieś wyższe skałki).
Takie ułożenie kamieni właśnie mi polecono, już nie mogę się doczekać, bo to ryby moich marzeń Smile
Zastanawiam się też czy p.nigripinnsi nie zamienić na C.leptosoma kigoma, bo te drugie odbywają tarło w toni, a paracyprichromis z tego co wiem to na kamieniach i może wchodziłyby w drogę x.papilio... Czyli docelowa obsada to: x.singularis 1/3-4, x.papilio 2/2 i C.leptosoma kigoma 3/6 Chyba ok?
Jeśli C. leptosoma to 20 sztuk minimum. W małych grupach są agresywne i prześladowcze.
uuuuu to chyba zostanę przy p. nigripinnis, nie mogę sobie pozwolić na taką ilość ryb w baniaku, bo będzie im za ciasno Smile Martwię się jednak, ponieważ słyszałem o złych relacjach skalnych xen z paracyprichromis... I czy to prawda, że trzeba mieć min. 2 pary x.papilio? Gdyby tak nie było, to znacznie rozwiązałoby to problem.
Miałem paracyprichromisy z xenami i nie nie było problemów.
Raczej zrezygnowałbym z paracyprichromisów niż z xen (te pierwsze są dla mnie mało atrakcyjne - jedynie samce blue neon przy stonowanym oświetleniu dobrze się prezentują).
Lepiej mieć w akwarium więcej niż jedną parę papilio.
Pomyśl może o Cyprichromis leptosoma Mpulungu. Są dość małe i myślę, że grupa złożona z 10-12 ryb byłaby ok.
A to dziwne, bo słyszałem, że kigoma są tą "małą" odmianą. Smile Nie wiem kogo słuchać, bo z jednej strony zachęca mnie propozycja stadka 12szt. ale najbardziej liczy się dla mnie dobro ryb i myślę nad tym co napisał sbc...
Stron: 1 2
Przekierowanie