Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: phyllonemus typus
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, czy wspomniany w temacie sum, byłby w stanie zjeść muszlowce - lamprologus ocellatus lub kungweensis?
Są w stanie zjeść ofiarę długości 2/3 swojego ciała. Biorąc pod uwagę wydłużone ciała muszlowców (zwłaszcza kungweensisa) nie wpuszczałbym tego sumika do akwarium z muszlowcami.
Dziękuję, akwarium jeszcze nie założone, ale widocznie, jeśli padnie na Tanganikę, będę musiał wybrać między muszlowcami a tymi sumikami Smile
Z czystej ciekawości. Udało mi się całkiem szybko znaleźć sporo informacji o tych sumikach, oprócz dosyć istotnej. Jak u nich wygląda kwestia wielkości zbiornika?
Mają zaledwie około 9cm. 60litrów starczy. Zależy ile osobników. Stadny i inkubujący ikrę w pysku.

Co do muszlowców. Domyślam się że dorosłego samca nie zje, ale samice będą miały ciężko. Chociaż u mnie podrostki pielęgniczki dały radę z dużym platydorasem. Wszystko zależy od wielkości akwarium i kryjówek.
Oks. Dzięki za podpowiedź.
A wracając do tematu - ostatnio poznałem pewien gatunek muszlowca- telmatochromis vittatus i z tego co wiem jest nieco większy od innych, więc może on by się nadał? I od razu spytam, bo nie chcę zakładać nowego tematu, czy obsada : 2 pary N.pulcher (1para w zamyśle dobrała by się z narybku rodziców) 1 para j.regani, 1 para N.leleupi i 1 para Ch.brichardi (lub zastępczo 2 para N.leleupi) + 6 szt.podanych muszlowców lub Altolamprologus Shell (może te lepsze?) i 5 szt. phyllonemus typus w akwarium 375l. Czy to się uda?
Przekierowanie