Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Paracyprichromis nigipinis blue neon narybek.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć. 
Mam dwie sprawy do obgadania  Smile 
Miał ktoś z Was kontakt z narybkiem  paracyprichromis nigipinis blue neon.  W necie nie ma zbyt wiele informacji na ten temat. Kupiłem 5szt narybku który ma być właśnie blue neon na stronach w internecie wszędzie jest napisane, że powinny mieć niebieską obwodke na pletwach.  U swoich ryb jej nie widzę,  płetwy grzbietowe maja jednolity żółty kolor i zastanawiam się czy nie mam np.  brieni.  Ryby maja ok 4 cm. 
Druga sprawa to chciałbym dokupić jeszcze 7 szt.   może ma ktoś narybek w rozsądnej odległości od Olsztyna?

Może fotki pomogą :
[attachment=29438]
[attachment=29439]
[attachment=29441]
Młode osobniki P. nigripinnis Blue Neon nie mieć obwódek przy wielkości około 1,5-maks 2 cm. Potem obwódka powinna się wyraźnie pojawiać. Nie wiem jakiej wielkości są te ryby? Ponadto na zdjęciach ryby wyglądaja jakby nie należały do jednego wariantu!

Marta
Dopiszę jeszcze - na drugim zdjęciu od góry, ryba po prawej stronie wygląda jak młody Blue Neon - reszta nie!

Marta
Dzięki za odp.  Ryby mają  ok 4cm. I wszystkie wyglądają tak samo.  Ciężko mi było złapać ostrość.  Mocno ruchliwe stworzonka.  

Ciało maja szare  wpadające w różowy.  Pletwa grzbietowe żółta,  ranty wpadają w lekką zieleń.  Płetwy piersiowe i ognowa szare.  Od oka do ogona widoczny pas bardziej różowy niż reszta ciała.  W zoologicznym kupiłem je gdy miały ok 1,5 cm.  jako blue neon.  Teraz to już zgłupialem. Przeszukawszy internet skłaniam się do wniosku,  że to  paracyprichromis brieni velifer ale pewności nie mam.  Najgorsze, że nie mogę w tym momencie powiększyć stada bo nie wiem na 100% co to za gatunek.
Moje Blue Neony przy tej wielkości miały już ciemne krawędzie płetw.
O ile dobrze widzę, ryba wskazana przez Martę ma chyba taką cechę na płetwie grzbietowej.
Poczekaj aż ryby podrosną. Zobaczysz wtedy, czy wszystkie to jeden gatunek. 4 cm to już nie narybek, więc wkrótce rozpoznasz płeć, a za kilka miesięcy ryby osiągną dojrzałość, rozmnożą się i będziesz miał większe stado.
Przekierowanie