Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Filtr narożny hamburski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Ja u siebie robię dziurki jak najmniejsze, a kominów nie składam na stałe, tylko blokuję rurkę o większym fi uszczelkami. Mam nagrany poradnik, tylko musiałbym albo podłożyć pod niego głos, albo zrobić napisy- teraz mam ferie, to może się zbiorę i w końcu to ogarnę Big Grin.
Papja, ogarniaj! Wiedz że ludzie na to czekają Big Grin
Okej, moje zdolności do psucia sobie planów jeszcze bardziej się pokazały Big Grin. Nawet wyjąłem jakiś lepszy mikrofon, bo stojący logitecha, a tu się okazało, że nie mam wideo z tworzeniem tego komina- myślałem, że jest w folderze z wyrenderowanymi filmikami, a musiał być na pulpicie który ostatnio czyściłem. Leci teraz wyszukiwanie Auslogics File Recovery i trzymam kciuki, że nic mi się nad tym nie nadpisało.
To jeszcze pytanie o gąbkę, czy gruba na 3 cm i gęstości 30 dpi się nada ?
(19-01-2017, 22:22 PM)piotrK napisał(a): [ -> ]Wrzucam, bo właśnie na to wpadłem, może się komuś kiedyś przyda. Instrukcja budowy "napędu" dla filtra hamburskiego (HMF):
Tak sobie patrzę na powyższy filmik i zastanawiam się, czemu zawsze wszyscy męczą się z "dziurkowaniem" rurki w miejscu doprowadzenia powietrza.

A jakby tak wprowadzić
rurkę od napowietrzania do środka rurki i zakończyć ją kostką napowietrzającą o średnicy nieco mniejszej, niż wewnętrzna średnica rurki? Ma to sens?
Może dlatego, że średnica rurki jest duża i trzeba większego ciśnienia żeby zassać wodę.
(28-04-2017, 17:56 PM)piotrK napisał(a): [ -> ].
A jakby tak wprowadzić
rurkę od napowietrzania do środka rurki i zakończyć ją kostką napowietrzającą o średnicy nieco mniejszej, niż wewnętrzna średnica rurki? Ma to sens?
Kostka daje większe bale i pewnie dlatego się to nie sprawdza. Kiedyś tak miałem napędzane filtry gabkowe. Wydajność lekko wzrastała ale bez szału.
Jedno jest pewne, rurki które napędzają hamburgi w wielkich akwariach są po prostu napędzane wężykiem bez żadnych siateczek czy kamieni napowietrzających, ale to na pewno robi spory hałas. Plus dziurkowania jest taki, że rurki tylko lekko szumią.
Mam zamiar zrobić HMF u siebie w akwa, podłożem będzie piach i tu nasuwa mi się pytanie czy piach nie będzie przechodził przez gąbkę czy nie jest to jakiś problem?
Ja mam u siebie piach i hamburga i wprawdzie mówiąc nie wiem czy coś mi się przedostało za gąbkę bo tam nie zaglądam Wink Ale wydaje mi się że nawet jeśli coś tam się przedostatnie, to nie ma to żadnego wpływu na działanie filtra. Chyba, że będziesz miał nisko zasys pompy i będzie wciągać piasek.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20