Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: może Tanganika?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Posiadam akwarium 140x50x50 a w nim mieszkały para Salvini, para niebieskołuskich i 5 szt młodych Perłowych w ostatnim czasie Salvini postanowiła złożyć ikre i gdy maluszki zaczęły wypływać, reszta ryb nie miała życia. Oczywiście oddałem ryby ratując je przed samcem Salvini dla ich dobra została tylko ta parka i troszkę młodych. Wszystko było by fajnie tylko żona stwierdziła, że jest mało ryb oraz trochę nudno ,pomyślałem że być może pogodzę to wszystko organizując u siebie Tanganike. Standardowo mając w pełni to was zaufanie powiedzcie mi co bym mógł w moim akwarium z Tanganiki trzymać jakieś propozycję obsady  by było najlepiej kolorowo i przede wszystkim ciekawieSmile Myśłałem o cyprichromisach, ale nie wiem czy będą to dla nich odpowiednie warunki i co do nich wtedy ewentualnie. Pozdrawiam
Dla Cyprichromisów za niskie. W tej wielkości szkle, jeśli ma być dużo ryb, to chyba tylko muszlowce, może jakaś jednogatunkowa obsada Tropheusów da radę. Albo może Malawi, ale na ten temat niech się wypowiedzą specjaliści od tego biotopu. Spojrzałbym też w kierunku Wiktorii - fajne ryby tam są.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Eee tam za niskie. Jest w sam raz, 50 cm spokojnie wystarczy.
Jeśli miałyby to być cyprichromisy proponuję wariant C. l. Utinta, C.l. Mpulungu lub C. l. Kigoma. Unikaj form "jumbo", ponieważ są trochę większe i bardziej agresywne. Grupa nie może być bardzo liczna, ponieważ akwarium jest dość krótkie.
Na dno możesz dać jakiej naskalniki albo łagodniejsze i mniejsze neolamprologusy, może parka altolamprologusów, może parka chalinochromisów - oczywiście nie wszystko Wink
Możesz też pomyśleć o muszlowcach (np. żółte ocellatusy w układzie 1+2)
Ja jak wyżej pomyślał bym nad parką atlolamprologus calvus. Fajnie by też wyglądały Neolamprologus Caudopunctatus. Nie jestem specjalistą w dziedzinie tanganiki , ale to moje propozycje.
Zdecyduje się prawdopodobnie na Neolamprologus leleupi tylko co do nich jeszcze ?? Bez pośpiechu obsadę chce na spokojnie zaplanować z głową. Mam natomiast inne pytania czy na podłoże zastosować zwykły piasek np. taki http://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochro...,l387.html czy jakieś inne rozwiązanie które dla tanganiki by się najlepiej sprawdziło? Druga rzecz czytałem ze najlepsze będą skały dolomitowe czy wiecie gdzie w Krakowie lub okolicy mogę takie dostać? szukałem i nic byłem w stanie znaleźć oraz trzecia rzecz proszę doradźcie mi w sprawie tła wewnątrz czy zewnątrz z jakich materiałów, wiem że sposobów na tło jest mnóstwo tylko jakie się najlepiej sprawdzić w moim przypadku.
Na tło i skały rzuć okiem w wątku tompoz'a. Super mu to wyszło.
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=7142&page=4
Jak się uprzesz na dolomity, szukaj w dużych centrach ogrodniczych...
Jeśli chcesz N. leleupi to na jasnym tle dolomitowym prawie nie będzie ich widać. Sugeruję coś ciemniejszego, poszukaj sklepów z kamieniami ogrodowymi i obejrzyj na żywo co mają.
Piasek - najlepszy jest ten do piaskownicy z marketu budowlanego.
Co do tła - wg mnie strukturalne jest najlepsze, ale każdy ma swoje zdanie.
a co do obsady to może neolamprologus kungweensis?
Przekierowanie