Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Filtr Ro
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Jakie powinien wskazywac wartości?

Mi wychodzi PH 6.8 i 15 z miernika Tds.

Prawidłowo  czy coś do wymiany.

W kranie Ph 8.0 i 500Exclamation z Tdsu.


W akwarium mam Ph 5.5 nie wiem jakim cudem Smile
Wynik masz OK. Wink
Ja się podczepię.
Kiedys filtr dawal mi Ph 5,5 i Gh 0 z kranowki Ph 8,5 i Gh ok. 15.
Przez jakiś czas używałem filtra bez zaworów na wyjściu odpadu i na wyjściu RO. Teraz filtr daje mi Ph7,5 ale Gh dalej 0.
Czy coś tu nie tak? Mebrana do wymiany?
jak mierzysz to pH? zaraz po wyjsciu z RO czy jak odstoi czas jakiś ? Po pewnym czasie może miec pH>7.
Zaraz na wyjściu, zawsze tak mierzę.
To i ja się podepnę z pytaniem. Czy zawór, o którym pisze Słoma powinien być na obydwu wyjściach z filtra? Czy jeśli filtr jest odwrócony "do góry nogami" taki zawór ma sens?
Witam, nie wiem czy chodzi Wam o to "zgrubienie" na rurce wylotowej .. ale jeżeli tak, to jest ono po to , aby zwiększyć ciśnienie w komorze przed membraną. Wówczas proces odwróconej osmozy jest wydajniejszy. Na rurce wylotowej nie stosował bym żadnych zaworów aby nie zwiększać ćiśnienia w zbiorniku za membraną. Najważniejsza w filtrach RO to właśnie różnica ciśnień  przed i za membraną.
Pozdrawiam
(01-02-2016, 21:24 PM)bernard napisał(a): [ -> ]To i ja się podepnę z pytaniem. Czy zawór, o którym pisze Słoma powinien być na obydwu wyjściach z filtra? Czy jeśli filtr jest odwrócony "do góry nogami" taki zawór ma sens?
1. - Nie. Zawór a konkretnie nazywa się to OGRANICZNIK PRZEPŁYWU montuje się TYLKO na odpływie do kanalizacji.Powinno się go wymieniać razem z membraną (stary się zapycha z czasem).
Czasami wymiana tego ogranicznika i przepłukanie membrany - po zdjęciu starego puszczamy RO na chwilę(kilka min.) bez ogranicznika - "daje 2-e życie" membranie.
Zaleca się takie płukanie przeprowadzać co jakiś czas, aby duży przepływ wody przez membranę oczyścił ją.
Ogranicznik należy dobrać do membrany 50gpd=420; 75=525; 100=800.

2. - pozycja RO nie ma znaczenia, ale już ten zawór (ogranicznik) go ma sens - filtr RO działa na zasadzie ciśnienia osmotycznego a nie ciśnienia z instalacji jak to sugeruje Galimedes - aby całkiem zdjąć ogranicznik. Dodatkowo zalecam jako konieczność dodać jak nie ma jeszcze ZAWÓR ZWROTNY ((o wysokiej efektywności) ) montowany np w kolanku wkręcanym w obudowę RO :[attachment=25257]
Witam, Ciśnienie osmotyczne to przecież cisnienie które "zmusza " cząsteczki wody ( w tym przypadku) do przejścia na drugą stronę membrany... W standardowym układzie dwóch pojemników z roztworami o różnych stężeniach przedzielonych membraną układ taki będzie dążył do wyrównania stężeń czyli rozpuszczalik będzie przenikał błonę od roztworu o niższym stężeniu do roztworu o wyższym stężeniu ( ciśnienie które będą powodowały te cząsteczki to właśnie ćiśnienie osmotyczne..)..  Czyli jeżeli chodzi o nasz RO mając po jednej stronie wodę kranową a po drugiej wodę "destylowaną"  naturalna droga cząsteczek wody była by w kierunku od "destylowanej" do kranowej czyli zachodziła by "zwykła" osmoza... my odwracamy ten proces ( Czyli stosujemy odwróconą osmozę) i za pomocą zwiększonego ciśnienia w komorze z kranówką niejako "przciskamy" cząsteczki wody do pojemnika z "wodą destylowaną". Dlatego też wydajność filtra w BARDZO DUŻYM stopniu zależy od ciśnienia sieci wodociągowej . Im ono większe tym lepsza (czystrzą )wodę uzyskamy ... i dlatego też stosuje się ograniczniki przepływu wody odpadowej  - aby jeszcze zwiększyć to ciśnienie i poprawić wydajnośc filtra...
Pozdrawiam
No wreszcie zrozumiałem o co chodzi w tej odwróconej osmozie...dzięki galimedes. Nie ma to jak łopatologia dla prostego człowieka.
Mi chodziło o używanie filtra bez zaworków takich jak poniżej.

[attachment=25260]

Wydaje mi się, że były zalecane przez producenta aby nie dopuścić do przesuszenia membrany.
Teraz daje mi pH 6,5 a jak woda postoi trochę to 7.
Stron: 1 2 3