Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: jakiej firmy ceramika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
witam
jakiej firmy ceramike do kubła polecacie żeby miała jak największą porowatość lub prawie największąSmile? z tego co wyczytałem porowatość jest od 600 do 1800 ale jakie mają te firmowe to nie mogę znaleźć..
a może ktoś miał styczność z ceramika AZOO bio-glass?
Ja bym kupił najtańszą bo czy przy drogiej czy taniej nie wyczujesz różnicy a czym więcej będziesz miał bakterii w filtrze, tym gorzej w razie np. braku prądu. Bakterie jak nie znajdą miejsca w filtrze, to się osadzą na wystroju akwa: podłożu , kamieniach.
raz kupiłem z tych tańszych w A&P ZOO jak dobrze pamiętam i były gładkie wiec wydaje mi się ze jest różnica bo widziałem inna tylko nie wiem jakiej firmy i nie była już taka gladka..
tak wiem w podłożu tak czy inaczej się zasiedla bakterie to tez siedlisko bakteri ale w końcu coś w tym jest skoro się kupuje filtr żeby miał jak największą objętość biologiczna lub wypycha ceramika czy innymi wkladami bio i wtedy kubeł służy jako biolog wiec każdy będzie miał problem jeśli zbraknie prądu? no nie wydaje mi sie chyba ze rozwiniesz myśl i wytlumaczysz Smile
Ja piszę o dojrzałym zbiorniku. Miałem już w CA wkład MATRIX często używany przez malawistów i nie widziałem różnicy między nim a zwykłą ceramiką. Teraz w JBL900 mam tylko jeden wkład ze zwykłą ceramiką ( ok 0,5l) i reszta oryginalne gąbki JBL jakie tam były przy zakupie. Teoretycznie mam filtr za słaby, za mało wydajny na swoją 375-kę a bakterie jakoś dają radę. Sprawdzam testami. Mam piasek (0,8 - 1,3 mm) a on jest świetnym złożem filtracyjnym i jaką ma powierzchnię do działania (150 cm x 50 cm i ok 4 cm grubości Wink ) No niby się kupuje filtry, żeby miały jak największą objętość złóż ale to moim zdaniem jest na początku startu zbiornika takie ważne. Potem bakterie zasiedlają zbiornik. A jak w razie awarii prądu stanie kubełek w którym "jest prawie pusto" to większa szansa, że nie wytworzy mi się trujący siarkowodór. Nie wiem w jakim stadium jest twoje akwa więc piszę o swoim :-)
moje tez jest dojrzałe ale zmieniam filtr na wiekszy i przy okazji chciałem nowe wkłady zakupić Smile
zbiornik będę zmieniał na wiekszy w tym miesiącu ale chciałem żeby jeszcze bakterie z tej wody zasiedlily się w nowym filtrze a potem już nie chce wylewać tej wody tylko podlacze pod świeży zbiornik żeby woda szybciej doszla..
sam juz nie wiem co teraz myśleć o ceramice potrzebuje jej 6l wiec bym wolał tańsza opcje czyli zwykła ceramike ale boję się że guzik ona da
W zupełności wystarczy Ci... keramzyt. Wink
Tak przeczuwalem ze ktoś z tym wyskoczyBig Grin tylko który bo taki co podnosi ph to mnie nie interesujeSmile
Uważaj, żeby to nie był keramzyt z popiołów przemysłowych tylko z gliny !

Na przykład taki: http://allegro.pl/bioceramiczny-wklad-do...18545.html
(10-12-2015, 22:43 PM)Rademenes napisał(a): [ -> ]Tak przeczuwalem ze ktoś z tym wyskoczyBig Grin tylko który bo taki co podnosi ph to mnie nie interesujeSmile
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2456 Wink

Rademenes, bo tak na prawdę tylko w monster fish tankach, gdzie na 1 cm ryby przypada niecały mililitr wody, robocza powierzchnia filtracyjna najlepszych ceramik może zostać wykorzystana. Bo tylko przy największych możliwych obciążeniach biologicznych zbiornika będzie tyle bakterii, by wykorzystały każdą dziuplę dla siebie.
Ja właśnie potrzebuje do bardzo brudnych ryb obecnie mam placka hystrix(jeszcze maluch 12cm srednicy) polypterusa endlicheri 40cm wegorka ognistego 35cm dojda 2 pawiookie ok 20cm i 2 cichle 10/12cm ( te przy 30cm będę się pozbywal reszta zostaje na stale) i dlatego chcę wydajna filtrację wiec będzie fx6 jako mechanik jbl1501 biolog i zależy mi na czymś na czym będą miały dobrze osiedla się bakterie a nie będzie zmieniało parametrów wody no chyba ze będzie obniża to ok
Stron: 1 2 3 4