Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: oświetlenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,


jestem w trakcie restartu (zmiana z akwa. roślinnego) zbiornika o wymiarach 85x45x45. Oświetlenie 4xT5 24W:2x OSRAM daylight 6500k oraz 2x Sylwania aquastar 10000k. Nie mając roślin zależy mi przede wszystkim na oświetleniu najlepiej wybarwiającym ryby. Jakieś sugestie?
 
Ps. nie zamierzam na razie rezygnować z t5.
[attachment=20537]
To na pewno nie jest morszczak tylko Tanganika? Taką ilością światła zrobisz rybom prześwietlenie RTG. O maj gat Plus baniak będzie mógł robić za hodowlę glonów.
Oświetlenie tak jak zaznaczyłem mam po akwarium roślinnym. Chętnie skorzystam z porad jakie konkretnie światło było optymalne do nowego zbiornika. Ograniczeniem są świetlówki t5. Nie chce wymieniać oprawy.
Wystrój nie do końca ale rzecz jest o oświetleniu. Jeśli nie chcesz rezygnować z T5 zastosuj po prostu tylko jedną świetlówkę Wink
(14-03-2015 14:52 PM)Mesjah napisał(a): [ -> ]Wystrój nie do końca ale rzecz jest o oświetleniu. Jeśli nie chcesz rezygnować z T5 zastosuj po prostu tylko jedną świetlówkę Wink
Jakieś konkretne propozycje? Czy np OSRAM Skywhite była by dobra? Jeśli tak, to czy kupić dwie czy połączyć z inną (i jaką)?
Wystarczy w zupełności jedna świetlówka. Nie ma potrzeby łączyć ją z inną. Wg. mnie 2 świetlówki to max do tego akwarium - tym bardziej z takim biotopem. Świetlówki w granicach 5000-6500k ładnie ukazująją barwę ryb.
Jedna świetlówka 24 W to i tak będzie aż nadto. U siebie oświetlam w ten sposób akwaria 120/50 (z Tangą). Pytanie tylko, czy w tej oprawie oświetlenie będzie działało jeśli zainstalujesz jedną tylko świetlówkę.
Co do rodzaju - polecam Hagen Power Glo - jak dla mnie zdecydowanie najlepsza. Na allegro można znaleźć oferty po 20-30 zł - naprawdę warto.
Z tych co masz nadaje się Sylvania Aquastar. Ta druga zupełnie nie.

Co do wystroju - nie wiem jaką obsadę planujesz, ale pąkle (zakładam że muszlowce), lepiej byłoby zastąpić muszlami winniczka.
Dziękuję za radę. Muszą się świecić co najmniej dwie. Jedną można zakryć częściowo folią aluminiową co daje samo w sobie ciekawy efekt. Faktycznie, zamierzam trzymać tam muszlowceSmile
To zdjęcie akwarium dla muszlowców imitujące naturę. Nie jest to oczywiście mój zbiornik tylko Siergieja z Ukrainy. Polecam porównać sobie Twój pomysł i to jak powinno wygladać prawdziwe akwarium dla tych ryb.

[attachment=20549]

Marta
W naturze chyba nie ma tyle glonów Wink. Średnio mi się podoba ale o gustach się nie dyskutuje.
Stron: 1 2
Przekierowanie