Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Pompka do HMF
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
30" to wysokość?
Tak. Czyli ok. 75 cm
Zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest połączenie HMF z filtrem kubełkowym. Rurka wlotowa byłaby umieszczona przy dnie za HMF a wylotowa nad.
Dla mnie to już jak strzelanie z czołgu do myszy. Zarówno sam hmf hak i sam kubeł poradzą sobie z filtracją w normalnie zarybionyn akwarium.
Właśnie dlatego pytam o różne opinie zanim ewentualnie wydam duże pieniądze na gąbkę. Kubeł ma wydajność 2000 l/h a akwarium 110 gl czyli ponad 400 litrów.
Jeżeli już to wystarczy zrobić narożny HMF, z gąbki np. 20 ppi, na wlot do kubła gąbka 30 ppi, a do kubła już sama biologia, co tam potrzebujesz.

Pytanie co będziesz trzymał w tym akwarium?
(20-02-2017, 16:55 PM)piotrK napisał(a): [ -> ]Jeżeli już to wystarczy zrobić narożny HMF, z gąbki np. 20 ppi, na wlot do kubła gąbka 30 ppi, a do kubła już sama biologia, co tam potrzebujesz.

Pytanie co będziesz trzymał w tym akwarium?
Obsada będzie oszczędna: 7 P.altum, para L199, i ewentualnie jakiś inny gatunek małych pielęgnic, na początek Cichlasoma paranaense  (ale te będą wymieniane). Ewentualnie jeszcze coś z drobnicy jako dither fish.
W takim wypadku wydaje mi się, że lepiej byłoby dać HMF 10 cm i mieć spokój na 5 lat. Kubeł i tak będziesz musiał ograniczyć bo z takim przepływem altumy będą potrzebowały kotwic.
(20-02-2017, 18:07 PM)piotrK napisał(a): [ -> ]W takim wypadku wydaje mi się, że lepiej byłoby dać HMF 10 cm i mieć spokój na 5 lat. Kubeł i tak będziesz musiał ograniczyć bo z takim przepływem altumy będą potrzebowały kotwic.
Ale czytałem gdzieś,  że ok. 3 cm to grubość aktywna,  a pozostała to bardziej konstrukcyjna, ale trudno w to uwierzyć bo po co by robili gąbki 10 cm grubości. Innym problemem jest przy tej grubości zmniejszenie długości akwarium.
A jakiej długości masz baniak?
Stron: 1 2 3 4 5 6