Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Wpływ diety na reprodukcję Pterophyllum scalare
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Killifish

Bardzo ciekawa publikacja, która powinna się znaleźć na naszym forum. I tylko jeden z niej cytat:

"Thus, in the present study it was found that mosquito larvae were a better diet than turkey heart."

Miłej lektury

[attachment=16864]
Dzięki za link – miło było. Oklasky
Trzeba go koniecznie przeczytać, szczególnie pasjonaci Skalarków.
Żeby było ciekawie, to nie napiszę o plusach, których zauważyłem dużo lecz o minusach, które mi się nasuwają po przeczytaniu ww pracy.
Dieta 1 stanowi larwa komara ale jakiego ?
W tabeli nr 2 jaki jest czas między tarłami - 13 dni, 19 dni i … dni ?
Zdziwiło mnie we wnioskach autorów, że rodzaj diety nie wpłynął na liczbę jaj a równocześnie wpłynął na liczbę wyklutych larw i czas między tarłami.
Wyniki związane z dietę opartą o mączkę rybną można było z góry przewidzieć, że będą marne. W to miejsce pasowały by doniczkowce lub dżdżownice a wyniki byłyby znacznie ciekawsze. A tak w ogóle niejeden z nas przygotowuje mixy znacznie wartościowsze niż dieta 3 z tabeli 1.
Tarliska (dość ciasne 40x40x40) i przenoszenie ikry z wysokiego ph 8 do zmiękczonej wody, mogły wpłynąć dość znacznie na zapłodnienie i wykluwalność narybku a tym samym na wyniki. Woda powinna być o optymalnym ph do tarła Żaglowców.
Tak w ogóle to ta praca sprawdziła czy autorzy opanowali określone metody badawcze bo nie zbadała nawet wycinka, wpływu diety na reprodukcję Żaglowców. Ale przeczytać naprawdę warto.   
Poproszę Nowickiego żeby to na grupę dyskowcową wrzucił. Ale to jak do domu wrócę.
O karmieniu larw Skalara oraz ich odpornością na stres. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3631118/ . Eksperyment został przeprowadzony na larwach Skalara ale w  „Dyskusji”  autor odniósł się również do innych gatunków ryb akwariowych co może zaciekawić nie tylko skalaromaniaków.