Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Pundamilia nyererey
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. W internecie nie znalazłem zbyt wiele informacji dot. tej ryby. Jest może na forum ktoś, kto miał styczność z tym gatunkiem i może opisać jego wymagania? Czy tę rybkę można hodować razem z pyszczakami z Malawi? Gdzie mogę ją dostać?
Witam,
Również jestem bardzo mocno zainteresowany tą rybką. Ja widziałem ją w sklepie zoologicznym w Kętrzynie. Wg jednego ze sprzedawców toleruje różne warunki. Powiedział mi "lej kranówkę" i będzie dobrze. Tylko mi o to nie chodzi. Chciałem hodować parkę lub 1+2 w akwarium 112l ale podobno jest za małe... dlatego na jakiś czas odpuściłem sobie te rybki. Też jestem ciekaw co inny użytkownicy forum napiszą na temat Pundamili. 
Cześć
Gatunek ten jest dość mały w porównaniu z innymi gębaczami (około 8-9 cm) ale zbiornik optymalny dla nich to 120 cm długości. Sugeruję trzymać harem 2+4 lub 3+4 w jednogatunkowym akwarium. 112 litrów to zdecydowanie za mało.
Sendog mam zamiar założyć akwarium o długości 120 cm, szerokości 35 cm mogę "poszaleć" z wysokością i dać 60-70 cm. W takim wypadku myślę o innych rybach chociaż pundamilia jest dla mnie piękna. 
Może uda mi się kiedyś przekonać przyszłą żonę na dodatkowe akwarium wtedy znów się do Ciebie odezwę.  
Podłącze się.

Haplochromis nyererei Ruti Island to jak domniemam Pundamilia nyererei z okolic wyspy Ruti. Czy można je mieć wielogatunkowo w szkle 120x40x50 ? Czy są jakieś fajne foty tego gatunku nie potraktowane brutalnie PS-em Wink.  Ile proponujecie kupić młodych ryb aby stworzyć harem 2+4 ?
witam, piekne ryby ale mocno terytorialne male diabły, do tego mocno plodne najlepiej trzymac harem. jedna samice zajedzie na smierc
[attachment=42690]
[attachment=42691]
[attachment=42692]
[attachment=42693]
Przykro mi to pisać ale to na bank jakaś krzyżówka.
(07-01-2022, 21:53 PM)piotrK napisał(a): [ -> ]Przykro mi to pisać ale to na bank jakaś krzyżówka.

tez nie bylem pewny tych ryb moze to jakis mix z haplochromis obliquidens?
z drugiej strony jesli haplochromisy tak latwo sie mieszaja pewnie ciezko o czyste ryby?