Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Projekt regał
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Chodzi o to że chciałbym zaoszczędzić na grzałkach. Ledy którymi będę oświetlał to będzie naświetlacz 10w i żarówki na gu10. One praktycznie nie dają ciepła a po za tym bedą jakieś 15-20 cm nad lustrem wody także tym bardziej nic nie ogrzeją.
na rybach (swojej pasji)  się nie oszczędza.chcesz regał = chcesz wydać kasę :
1. na regał
2. oświetlenie (zakup źródeł światła)
3. prąd (oświetlenie filtracja)
4. szkło
5. jedzonko
6. OGRZEWANIE (zależy co chcesz osiągnąć i co chcesz hodować)
7. WODA -podmiany
podsumowując to nie jest sport dla ubogich licz się z kosztami i albo płacisz i masz zdrowe ryby albo oszczędzasz i masz cmentarz lub ryby małe nie wybarwione i nie zadowolone z bytowania w warunkach które im zapewniasz.
warunki jakie musisz zapewnić rybą nie podlegają negocjacji więc albo będziesz miał ryby niewymagające ogrzewania albo zastosujesz gorzałeczki.
swoją drogą ogrzanie akwa nie jest tak drogie w porównani z oszustwem jakiego dopuszczają się producenci filtrów
np unimax 500 miał pobierać 35W a zapier....ala 95-100W
za to falownik ponoć 3W a konsumuje 19W
podsumowując PŁACZ I PŁAĆ ;]
Z tego co piszesz sam nie jesteś zdecydowany co tak do końca chcesz, dlatego regału nie urządzaj od razu do końca lecz powoli i stopniowo, rozłóż to w czasie. Uważnie obserwując co się dzieje a z czasem sam sobie odpowiesz na pytania, które zadałeś. Poza tym wydatki finansowe (nie tak straszne przy zdrowym rozsadku) rozłożą się w czasie i jeśli masz opornych domowników to przeżyją też mniejszy szok.  
Rozkład temperatury w regale z akwariami jest specyficzny dla pomieszczenia gdzie stoi (ilości i mocy źródeł ciepła, wentylacji, nasłonecznienia itp.). trzeba to sprawdzić samemu i czasami przestawić regał. Aby zmniejszyć straty ciepła w zimie , można go obudować.
Weś jeszcze pod uwagę, że wiele gatunków ryb wymaga okresowych zmian temperatury i utrzymywanie ich przez cały czas np. w 25 `C nie jest wskazane.


Dla akwarysty „regał” to milowy krok w jego hobby. Koniecznie go załóż. 
A więc tak sprawa ma się następująco. Zakupiłem regal z e-regały.pl nośność półki miała być 300kg. Po złożeniu wyglądało mi to niemożliwe. Materiał z jakiego jest wykonany był wg. mnie za giętki. Więc nie zastanawiając się dłużej oddałem go Ojcu na działkę Tongue.

Zleciłem pospawanie regału z profili zamkniętych 30x30x2mm. Teoretycznie regał miał mieć wymiary 200x90x45 ale nie zrozumieliśmy się z gościem i wyszło 200x96x51. Tutaj po części moja wina i jego także na pół jakoś rozłożyliśmy nerwy. Praktycznie głębokość 51 a 45 nie robi mi różnicy w tym że mogę mieć większa powierzchnie dna. Poprosiłem go o przeróbkę i ostatecznie wymiar ma mieć 200x88x51. Odlęgłość między słupkami będzie 82cm. 

1.Czy jeżeli rozetnie jedną ściankę (nie tnie spawu) i odejmie 6cm oraz zespawa. Czy to wpłynie jakoś na wytrzymałość regału ?
2.Czy lepiej będzie żeby ob spawał profil dookoła? Tam gdzie pójdzie płyta pod akwarium nie robił spawu żeby nie było nierówności. 

Regał planuję zabudować i to już zrobi mi znajomy. 
Będzie miał 4 półki. 1sza od dołu będzie stał telewizor ;D (niestety nie mam już miejsca żeby go gdzie indziej dać). Na drugiej planuję akwarium 50x40x45 + 40x30x25 i na trzeciej 80x50x40. Czwarta jako zakończenie będzie prawdopodobnie wolna jako zakończenie regału. 

Wzorowałem się na regale soltarus 'a i stopki będą regulowane jak przy pralkach. Albo gotowe albo spawane nakrętki.
Regał juz jest przerobiony do wymiarów 200x88x51. Czy mogę takie stopki zastosować ? http://allegro.pl/loyds-1026e-nogi-pralk...58834.html To jest zdjęcie poglądowe bo pewnie u siebie w mieście znajdę ciut inne. Brać z gumą czy metalowe ?

A i proszę adminów do przeniesienia w dział technika bo chybą będzie odpowiedni
uzyskam pomocy odnośnie tych stopek ?
Chroniczny brak czasu Tongue
Stopki zrób sobie metalowe i daj pod nie blachy 2-3mm grubości luzem (jak przyspawasz do śrub to przy regulacji może Ci wyjść ona poza obrys regału i badziewnie wyglądać będzie)

W regale 100cm mam dospawaną do nogi regału blachę 8mm z wywierconym otworem, nagwintowanym pod śrubę M10 (mm). Potem idzie normalna śruba z nakrętką do kontrowania ustawienia.

W regale 150cm jest podobnie. Noga stoi na dospawanej "blaszce" 8mm. Otwór na śrubę M12 (mm) - po stronie schowanej w nodze jest dospawana nakrętka w celu zwiększenia ilości gwintu, a po drugiej standardowo kontra i śruba. Fotki są w moich wątkach regałowych.
Czyli lepiej zrobić to spawane? Bo łatwiej było by mi pewnie kupić takie do pralek tylko one są na pewno większe jak obwód nogi (3x3). Widziałem Twoje zdjęcia i właśnie takie coś będę mówił gościowi żeby mi zrobił.
Ale te do pralek to śruba w gumowej stopce. Reszte mocowania i tak trzeba dorobić. Guma ma to do siebie że się poddaje i nie powiedziane że po kilku latach taka stopka nie przełamie się na pół czy coś. Śruba jest pewniejsza... 5zł to pewnie całkowity koszt zakupu wraz z nakrętkami.
Gośc mi nagwintował już w regale stopki. Muszę mu powiedzieć żeby jednak zrobił to ze śruby. Dzięki za podpowiedź.
Stron: 1 2 3 4