Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: pielegnica Saverum red para + hybryda papuziej z perłową tez para
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Wow ale zamieszałem ok dzięki za odpowiedzi Smile
Wspomniana p. papuzia moim zdaniem jest wyjątkowo brzydką rybą i ciągnie się za nią czarny pijar (zasłużenie). Jako akwarystę jej wygląd i biologia mnie odstręcza. Nie powinno się jej w ogóle wprowadzać na rynek akwarystyczny jak również wiele innych tego typu „wynalazków”.
O negatywach wspomnieliście a i ja dołożyłem swoje. Dla równowagi można podać przykłady w których hybrydy odegrały pozytywną rolę, ba przyczyniły się do rozwoju akwarystyki.  Stały się popularnymi pięknymi rybami. Tak było dawniej i jest dzisiaj.  
Więc hybrydyzacja tak ale przemyślana i prowadzona przez specjalistów, którzy przestrzegają norm pisanych i nie pisanych.   
Cytat:Dla równowagi można podać przykłady w których hybrydy odegrały pozytywną rolę, ba przyczyniły się do rozwoju akwarystyki.  Stały się popularnymi pięknymi rybami. Tak było dawniej i jest dzisiaj. 
O jakich rybach mowa? Bastardach gupików, mieczyków i molinezji? :>
Miałem już unikać emocjonalnych wypowiedzi nt. hybryd, ale nie mogę się powstrzymać.

(11-05-2014, 23:49 PM)mfryga napisał(a): [ -> ]uważam, że nie powinno się tak robić ale jak już coś żyje, to dbać o to jak najlepiej. Niestety nie wyplenimy tego. 
Oczywiście! Idąc tym tropem, my, dobre serduszka zaopiekujemy się wszystkimi tymi milionami wyprodukowanych karykatur i obraz dla świętości Matki Natury (i Ewolucji), a zabraknie nam miejsca dla tych kilku sztuk zagrożonego wymarciem gatunku Okok
Piotrku z nad Warty Pocieszacz spokojnie to tylko nasze paplania, uśmiechnij się, luzik Luzik
 
Ruki - dobrym przykładem na tak jest dla fanów pielęgnic rodzaj Pterophyllum. 
A jakie to hybrydy z rodzaju Pterophyllum są teraz w handlu? :>
Rybka popularnie nazywana Skalarem. 
A czegoż to ona jest hybrydą? Smile
To nie jest hybryda oO.

Teo, mylisz chyba trochę pojęcia. Czy według Ciebie różne odmiany barwne skalara to hybryda Pterophyllum? Nieczysty gatunkowo Skalar?
Pierwsze Pterophyllum sprowadzane z Brazylii do Europie pochodziły głównie z okolic Manus. Na tym obszarze występują co najmniej dwa gatunki Pterophyllum (P. scalare i P. leopoldi) plus lokalne formy. Różnice miedzy nimi nie były znane ówczesnym hodowcą. Ze względu na chów wsobny, poszczególne linie hodowlane były ze sobą mieszane i tak powstał Sklalar błędnie określany P. scalare. Zmiany morfometryczne wywołane hybrydyzacją oraz chowem w akwarium (odmiennych warunkach niż w naturze) spowodowały trudności i duże zamieszania ze systematyką tego rodzaju. Zresztą widać to na kolejnych generacjach naszych dzikusów. I dlatego dopiero po badaniach Kullandera w 1986 r. okazało się, że nie ma takich gatunków jak P. eimekei i P. dumerli tylko że są one odmianami P. scalare.  

W Internecie jest dużo informacji o udanych próbach tworzenia kolejnych mieszańców Skalara (czyli hybrydy) z dzikusami. 
Stron: 1 2