Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Korzenie torfowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

lukhil

Witam. Zakupiłem kiedyś tam dwa korzenie torfowe i mam problem. A więc czy to normalne że takie korzenie się rozwarstwiają ? Jak miałem jeszcze zbrojniki to piach biały kwarcowy był pokryty kilkumilimetrową warstwą czarnego osadu. Teraz gdy nie mam zbroi nadal mam pełno tego syfku z tym że już mniejSmile
W sumie w moim ulubionym biotopie czyli Tanganice nie stosuje korzeni, to w mechariach jak najbardziej. Co zauważyłem korzenie popularnie zwane z "trofofisk" są dość miękkie i mając w akwarium glonojady będziemy mieli efekty zeskrobywania drewna przez glonojady i później sporo zanieczyszczone dno. To samo robią krewetki u mnie w zbiornikach z mchami.
Z czasem zauważyłem że rzeczywiście korzenie robią się coraz bardziej miękkie i każde ich poruszenie itd. powoduje delikatny rozpad na mniejsze kawałeczki. Dlatego teraz wolę stosować twarde drewno jako dekorację, lignity lub dla mchów porowate kamienie lub lawę.
Rozwarstwianie korzeni jest normalnym zjawiskiem, gdyż w każdych warunkach ulegają one rozkładowi. Nie ważne czy to na powietrzu, czy w ziemi czy pod wodą.
A zbrojniki to tartaki do drewna, wiec się nie dziw że akwarium jest w "trocinach". Smile
(12-09-2011, 23:24 PM)Ruki napisał(a): [ -> ]A zbrojniki to tartaki do drewna, wiec się nie dziw że akwarium jest w "trocinach". Smile

Ogólnie wszystkie zbrojniki potrzebują drewna ale prawdziwe drewnojady, lub jak je nazwałeś tartaki to te z gatunku Panagolus/Panaque.One maja wielkie moce przerobowe.