Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Teleocichla sp. XINGU WF Brazylia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Sprowadziłem je pod nazwą Teleocichla monogramma złowionej w Rio Xingu. Jednak czy to jest ten gatunek to śmiem wątpić.
Ryby ciekawskie, choć nieufne i już coraz mniej płochliwe. Żywy wodzień potrafi je wyciągnąć z kryjówek ;-) Bardzo chętnie przyjmują też mrożonki i naupliusy solowca.
Oj kusisz ............Mysl
Ja nie wytrzymałem i już od ubiegłego weekendu pływają Wink
Ale zrobić im zdjęcie to ciężka praca. No i właśnie też zacząłem szukać co to za gatunek tak faktycznie jest i jakoś najbardziej mi pasuje Teleocichla sp. Xingu iii

[attachment=14088] [attachment=14090]

[attachment=14092] [attachment=14091]

[attachment=14089]
Jesteś Pan wredny prostak i naciągacz!!! Chcę je teraz ;/....
Ech, ta identyfikacja Teleocichla... Jutro sprawdzę swoje źródełko, może uda mi się coś rozszyfrować. Nie zdziwiłbym się, jakby to były dwa gatunki (?) tak jak poprzednio u Marty.
(08-02-2014, 00:53 AM)piotrK napisał(a): [ -> ]Ech, ta identyfikacja Teleocichla... Jutro sprawdzę swoje źródełko, może uda mi się coś rozszyfrować. Nie zdziwiłbym się, jakby to były dwa gatunki (?) tak jak poprzednio u Marty.

Piotrze własnie wydaje mi się, że są tam ryby dwóch gatunków, bo ze 3-4 są inne niż wszystkie pozostałe. 
Zdjęcia arsika nr 1. i 3. - T. gephyrogramma - charakterystyczny wzorek czarnych plamek wzdłuż boków, krótki, "tępy" pysk
Zdjęcie arsika nr 2., ryby piciu-p4 - rzeczywiście wyglądają na typowy import z Brazylii, czyli T. sp. "Xingu III". Zwłaszcza jeżeli mają malutkie czarne kropki u podstawy płetwy grzbietowej.
Dziękuje Piotrze. Postaram się im dziś jeszcze bardzej przyjrzeć i może jakąś fotke im zrobię jeszcze...;-) wtedy bedzie większe pole manewru.