Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Badis badis.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ruki, właśnie upały są sygnałem do rozpłodu. One się rozmnażają w porze ciepłej. Po prostu warto żeby nocą spadała temperatura. No a zima to czas odpoczynku od dzieciarniTongue.Odwrotnie jest np z Danio, które teraz trą mi się jak głupie.

I ciekawa obserwacja. Wyrwałem teraz zieleninę na sprzedać i piachu powstało dużo dołków i wybrzuszeń. Teraz każdy badis siedzi sobie w swoim dołku i wygląda na szczęśliwego. Także strzelam że to jest ich idea własnego terenu - własny dołek.

Marcinie - karm je najlepiej rozwielitką, bo to jest to co kochają. U mnie żarły już żywe wodzienie, ochotkę, doniczkowce, grindale, artemię i dafnię. Wyraźnie najlepiej przyjmują te ostatnie. Nie opychają się nią tak jak wodzieniem. Przejawiają potem ładniejsze barwy.
(22-01-2014 17:35 PM)Sverting napisał(a): [ -> ]To nienajlepiej. Badisy w lecie w nocy będą musiały mieć max 25*C. Koniecznie będziesz musiał chłodzić wodę. W innym wypadku jest ryzyko że ta ryba nie wytrzyma zbyt długo.

W lecie nie mam problemu ze zbyt ciepłą wodą, zbiornik stoi w pomieszczeniu od strony północnej i nawet w czasie upałów nie zanotowałem wyższej temperatury niż 26*C.

Co do karmienia właśnie myślałem o dafnii i artemii, jutro jadę po pokarm.

Na piasku mam trochę torfu, zauważyłem że lubią tam przebywać, w tamtym miejscu podłoże mam nierówne.
Jakąś godzinę temu wrzuciłem kilka liści dębu, pływają po powierzchni a badisy zawieszone pod liśćmi i obserwują. Bardzo ciekawe rybole.
Gdyby kogoś interesowały, to udało mi się zdobyć dość pokaźną bibliotekę opisów różnych gatunków Badidae, do czego przyczynił się Sverting, bo mnie poprosił o pomoc w ich zdobyciu. Są to naukowe opisy, nie do zdobycia od tak, trochę mnie to kosztowało, ale czego się nie robi dla kolegi z forum. Niestety jabłek nie chce mi dać na cydr, zatem jak ktoś zainteresowany tymi rybami i ma ochotę zagłębić się w ości, geny, itp. To pisać PW, w poniedziałek będę rozsyłał zainteresowanym na maile. (rezerwuje sobie możliwość odmowy wysłania) Oczywiście wystarczy "dziękuję" tylko Sverting musi w naturze zapłacić Wink Takim to ja litościwy Wink

Między innymi:
[attachment=14609]
Planuję do mojego 54 litrowego zbiornika wpuścić badisy. Tylko mam dylemat jaka opcja będzie lepsza: zakup 1 samca i 2 samic, czy dwóch potencjalnych par?
Najlepsza będzie opcja 0 sztuk Badis badis. Wink 54l to zbyt mało, de facto idealny zbiornik na kilka par, ale Dario dario.
No to dylemat rozwiązany Wink
Walczące samce

rycerz

Czy to prawda, że one jedzą tylko żywy pokarm?
Moje jedzą mrożonki bez problemu. Suchym się interesują, ale wypluwają.
U mnie NFa i badisy i dario jadły. Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie