Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Tanganika w akwa 120x40x40
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Mam takie długoterminowe marzenie, że postawię u siebie Tanganikę, bo bardzo mi się ten biotop podoba, a z ryb urzekły mnie Tropheusy.

Czy 8-10 sztuk w baniaku 120x40x40 to dobra obsada? Myślę o Ilanga lub Moorii lub podobnych. Oczywiście ostatecznie byłby to tylko jeden gatunek.

lukhil

Gdzies czytalem na stronie o tanganice i znawcy twierdzili ze smialo 16-18szt. Nie wiem jak to ma sie tam pomiescic ale tak twierdzili;-)
Wyczytałem, że grupy kilkunastu ryb wymagają minimum baniaka 150x45x45, natomiast trzymanie grupy 5-6 ryb jest ryzykowne ze względu na zbyt małe rozproszenie agresji. Szukam zatem jakiegoś kompromisu.

lukhil

Jak znajde chwile czasu to poszukam ci ten tematSmile
Na hodowlę tropheusów dno 120x40 jest wystarczające.
Stadko ok.12 sztuk będzie w sam raz.
Rozmawiałem z hodowcami na ten temat i poparli ,
zalecili nawet 15szt.
A ja polecę również te pospolitsze odmiany , ale
dobrze jest wziąć F1 , by te rybki były ładne i zgodne z ich wzorcem. To jest wypowiedz kolesia z forum. Link do tematu masz tutaj http://www.akwaswiat.net/obsada-do-240l-...25410.html
Dzięki za link - oprócz tego co zacytowałeś pojawia się tam jednak opinia, że 120x40x50 to za mało, choć dziwi mnie, że skupiają się na pojemności, a nie powierzchni dna.
Lukihil, na tamtym forum jest kilka różnych wypowiedzi. Wink Kroczek się może sam tutaj wypowiedzieć, ma tu konto. Wink
Tomek, poczekaj do poniedziałku, aż p. Mierzeńscy wrócą z Zoo Botaniki. Dostaniesz odpowiedź z najlepszego z możliwych źródeł. Wink

IMHO, ja bym tropheusów nie wciskał do standardowej 240l. Wydaje mi się za małym zbiornikiem na stado takich ryb, jakimi sa tropheusy.

lukhil

Gdzie nie spojrzę na akwaria z tropheusami jest tam ryba na rybie . Byłem z żona na gieldzie i jedyne co się jej podobalo to natlok trepheusow .
Lukhil, ale to chyba nie chodzi o to, by mieć zupę rybną w akwarium. :/
Ok, dzięki za opinie i czekam na więcej.
Z tego co wiem trofek kiedyś hodował Tropheusy, może coś Ci doradzi.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie