Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Wyłupiaste oko Telmatochromis telmatochromis shell
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Od tygodnia jeden z moich tempolarisow ma wyłupiaste oko co najgorsze wczoraj zauważyłem ze drugie tez mu powoli wychodzi nie wiem co to jest parametry wody mam takie :
NO2- 0
NO3- 20
GH- 13
KH- 8
PH-8,5
Proszę o pomoc bo nie wiem co to może być. na początku myślałem ze walnął o coś ale chyba nie ?!?
Witaj,

czy rybka przyjmuje pokarm i jakie ma kupki? Opisz też jej zachowanie.
(23-06-2013, 09:15 AM)Katia napisał(a): [ -> ]Witaj,

czy rybka przyjmuje pokarm i jakie ma kupki? Opisz też jej zachowanie.

Rybcia wcina, plywa normalnie nawet przegania inne. Karmie je suchymi platkami i granulatem spituliny i dostają mrożony cyklop plus raz na dwa tygodnie dostana trochę ochotki. kupy ma normalne nie zauważyłem żadnych zmian i to jest właśnie problem. pływają z nim 2 samiczki plus młode i tak sie zastanawiałem ze jak by cos było nie tak z woda to małe by odczuły od razu, a one sobie luźno pływają
(23-06-2013, 09:47 AM)ozim87 napisał(a): [ -> ]raz na dwa tygodnie dostana trochę ochotki.

Masz odpowiedź - nieprawidłowe żywienie prowadzi właśnie do takich stanów.

Ryby te nie powinny mieć w diecie ochotki. Jak chcesz podawaj im skorupiaki np. dafnia, drobny kryl, ale nie ochotkę.

Marta
Nie mam co prawda doświadczenia z takim objawem, ale spotkałam się z przypadkami, że większa podmiana wody powodowała powrót gałek na miejsce. N03=20 to już chyba tuż przed podmiankąWink Inni radzili podnieść temperaturę i dodać soli, ale to najlepiej w osobnym akwa, jeśli reszta rybek nie ma niepokojących objawów.
Pani Marta ma tu wg mnie 100% racji, właściwe karmienie i właściwe proporcje są niezwykle ważne. Ja karmiąc moje rybki ochotką wpędziłam je w nie lada problemy, których skutki są widoczne do dziś (otłuszczenie narządów wewnętrznych, u niektórych odstające łuski, ale ja byłam na tyle nieuświadomiona, że długo nie karmiłam ich niczym innym Sad). Od około 2 lat nie podaję takiej ochotki. Za to przerzuciłam się na liofilizowane pokarmy, mixy warzywno - krewetkowe/drobiowe i trochę różnych pokarmów w płatkach.
Choroby jakie towarzyszą wybałuszeniu gałek, to m.in. posocznica, wiciowce, mykobakterioza i ichtiosporidioza. Może podsuną Ci jakiś inny objaw, którego do tej pory nie zauważałeś i wtedy będziesz mógł się zdecydować nad sposobem leczenia.
W każdym bądź razie większa podmiana na pewno nie zaszkodziSmile
Tematochromis temporalis jest glonożernym gatunkiem. Dlatego też ochotka to pierwszy krok do problemów w tym wypadku.

Dodatkowo zauważ jaką ilość sinic masz w zbiorniku. Masz zaburzony stosunek azotu do fosforu. To może być przyczyną dalszych problemów. Mam nadzieję, że trofeusów nie karmisz ochotką. Bo jak tak to chyba ręce mi opadną.

Marta
(23-06-2013, 16:47 PM)Robert M. napisał(a): [ -> ]Tematochromis temporalis jest glonożernym gatunkiem. Dlatego też ochotka to pierwszy krok do problemów w tym wypadku.

Dodatkowo zauważ jaką ilość sinic masz w zbiorniku. Masz zaburzony stosunek azotu do fosforu. To może być przyczyną dalszych problemów. Mam nadzieję, że trofeusów nie karmisz ochotką. Bo jak tak to chyba ręce mi opadną.

Marta

co do trofci to broń borze nigdy nie dostały ochotki. A tempolaris dostaje ochotkę tylko ze ostatni raz dostały jakieś 2-3 tygodnie temu bo sie skończyła i nie kupowałem jak przeczytałem artykuł w TM. Te zielone glony robią mi sie tylko w jednym miejscu i nie moge tego zwalczyć nie wim od czego, bo parametry wody są chyba ok.

I jeszcze dodam ze to chyba jest samczyk bo ostatnio znów sie rozmnożył z samiczką a to oko mu wystaje wieć sam juz nie wiem co jest grane. może na prawdę walnął w coś ale to chyba by mu przeszło a nie sie powiększyło ??
Raczej marne szanse aby było to w wyniku jakiegoś uszkodzenia. Miałby zmętnienie, albo jakieś rysy na oku. Niestety wg mnie coś się może rozrastać we wnątrz Twojej rybki, może to tylko jakaś infekcja i uda Ci się to zwalczyć podmianami i solą, albo np bactopurem directem. Tego niestety nie wiem na pewno.
Kup test na PO4 i będziesz wiedział jakie masz stężenie fosforanów. Ja nie jestem pewna czy to sinice, czy zielone glony nitkowate choć kolorystycznie bardziej na sinice wyglądają.
Tu jest ciekawy wątek, bardziej taki homeopatycznyWink
http://forum.superakwarium.pl/topic/2028...czu-u-ryb/
Wczoraj podmienilem wod w akwarium i dalem tabletke bactopur direct i dzis rano oko rybki bylo o 50% mniejsze chyba lek pomaga poczekam jeszcze 2 dni i podmienie 50% wody i zobacze jak bedzie wygladala rybka
Cieszę się, że z okiem wszystko idzie w dobrym kierunku, trzymam kciuki, żeby rybcia zupełnie wyzdrowiałaSmile
Stron: 1 2