Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: [200][Jezioro Edwarda] Przy brzegu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
W hodowli jest dostępne prawie nic Smile Oprócz aeneocolor spotkać można w Europie H. limax i H. sp. "emerald fire". Oba rzadkie - podobno "emerald fire" to hybryda rozprowadzana swego czasu przez hodowle z Czech.
Na szczęście akwarium z tymi rybami zdaje się nie potrzebować żadnego dodatkowego wypełniacza Smile Ryby są aktywne i wszędzie ich pełno. Samce strzegą terytoriów blisko dna, intensywnie kopią dołki przy kamieniach - w bardzo grubej warstwie piachu dokopują się do szyby. Ganiają się ponad kamieniami i co chwile tańczą koło siebie. Samice pływają w wyższych partiach, chowają się przy korzeniach lub w rogatku. Nie są jednak zbytnio nękane. Jedynym dodatkiem jaki sobie wyobrażam z tymi rybami to glonojad lub ampularie - niebiotopowo, ale przy korzeniach w wodzie dobrze mieć takiego zjadacza martwej materii.
Wczoraj odwiedziłem rodziców i niestety zauważyłem nieciekawą sprawę. Samiczki są strasznie wychudzone. Domyślam się, że to z powodu tego, że praktycznie nieustannie inkubują. Czy dobrze przypuszczam, że spowodowane jest to tym, że mam większą ilość samców niż samiczek? Czy gdyby układ płci byłby odwrotny, to samiczki miały by więcej czasu na dojście do siebie po inkubacji, czy byłoby podobnie? Zastanawiam się, czy nie stworzyć samiczkom jakiejś sztucznej strefy rekonwalescencyjnej i chyba musiałbym działać szybko, bo nie wygląda to ciekawie.
(26-10-2011, 09:48 AM)Topielec napisał(a): [ -> ]Wczoraj odwiedziłem rodziców i niestety zauważyłem nieciekawą sprawę. Samiczki są strasznie wychudzone. Domyślam się, że to z powodu tego, że praktycznie nieustannie inkubują. Czy dobrze przypuszczam, że spowodowane jest to tym, że mam większą ilość samców niż samiczek? Czy gdyby układ płci byłby odwrotny, to samiczki miały by więcej czasu na dojście do siebie po inkubacji, czy byłoby podobnie? Zastanawiam się, czy nie stworzyć samiczkom jakiejś sztucznej strefy rekonwalescencyjnej i chyba musiałbym działać szybko, bo nie wygląda to ciekawie.

Zrób więcej kryjówek w akwa i karm więcej mrożonkami lub żywym .

Liczba samców nie jest wyznacznikiem częstotliwości podchodzenia do tarła , zwłaszcza , że zazwyczaj tylko 1 czy 2 do niego podchodzą (dominanci ) .
Równie dobrze możesz mieć 1-2 samców i często będą inkubować samice.
Adaś zapytaj rodziców i niech szczerze odpowiedzą czy karmią codziennie ryby? Jakie są parametry?
Zdarza się, że zaniechanie karmienia powoduje znaczne zmiany u ryb które chcarakterycują się przyspieszonym metabolizmem.
Sprawdź jak wygląda ich dieta.

Na szczęście już raczej po problemie. Samiczki chyba nauczyły się wreszcie bronić i unikać natarczywości samców.

Mała aktualizacja.

[Obrazek: 687f191ad342e8263cd154e01d7c121a.jpg]

[Obrazek: d93810a66eb8c77f6131bdef7f6514de.jpg]

[Obrazek: affea4330bf57f5cd036b5859f6f483e.jpg]

[Obrazek: a3579cb2fef13daaf0c294b4fc32e666.jpg]

Pocykaj zdjęcia samym rybom, widze że samczyki jeszcze bardziej chyba zmężniały Smile
Stron: 1 2 3