Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: 720 L Ameryka Południowa Geophagus+Symphysodon discus brown
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam przedstawiam moje maleństwo
1)720 L 200/60/60
2)oświetlenia brak nad częścią zbiornika okno dachowe wystarczające a wręcz trzeba stłumić
3) trzy kubły JBL 1501 dwa z nich tworzące samą biologie trzeci mechanik +ewentualne potrzebne wkłady
4) do całości RO od potrzeb lampa uv (raz była tylko używana w poprzednim zbiorniku)
5)PH=5
GH=6
KH=1
NO2=0
NO3=5
NH4=0
6) dekoracje to korzeń +Microsorum pteropus
7)Projekt całości pojawił się w sumie niespodziewanie po wizycie u Pani Marty Mierzeńskiej w firmie Tropheus Tanganika.
Po wielkiej wojnie domowej Wink powstał uproszczony projekt
[attachment=8616]

Rybcie na zdjęciu nie wszystkie moje , tylko ta po prawiej bida Wink

Przy wnoszeniu trud straszny i w tym miejscu chciałbym podziękować grupie sąsiadów bardzo, bardzo pomocnych bez których by nic nie wyszło.

Po kilku dniach lania wody RO + uzdatniacz wody Salty Shrimp GH+ do 300uS wlanie biologi z zbiornika gdzie wcześniej pływały rybcie.
Parametry wody przed wpuszczeniem ryb:
PH=5
GH=6
KH=1
NO2=0
NO3=0
NH4=0,5
Rybcie przyjechały ze mną wieczorem , adaptacja trwała 4 godz poprzez dolewanie do worków wody z akwa i późnym wieczorem zostały wpuszczone do zbiornika.
[attachment=8617]

to zdjęcie pokazuje rybcie dzień po wpuszczeniu, wszystkie zakupione od Pani Marty z jednego zbiornika. pierwsze kilka dni było dość nerwowe ponieważ zbiornik nie był dojrzały. Na cale szczęście szybka reakcja i po problemie. W tej chwili po 2 tygodniach niespodzianka Geophagusy wykopały piękny dołek ukształtowały akwarium po swojemu i przystąpiły do tarła.
Wkleję zdjęcia z przed 10 min nie są najleprze z powodu światła. Przy ikrze Samiec na zdjęciu ze stożkiem. na następnym samica. ostatnie ustawione dyski do pionu zgonione całkowicie na drugi koniec zbiornika
[attachment=8618]
[attachment=8619]
[attachment=8620]
Witamy na pokładzie Big Grin

Po pierwsze wykonaj opis akwarium zgodny z regulaminem czyli opisz całość: osprzęt itd itd

Po drugie: wpuściłeś ryby do "świeżej wody" ??? Bo tak zrozumiałem.
Czyli mam rozumieć że akwarium zaraz po zalaniu świeżą wodą zostało zarybione ???

Mogą wystąpić dość spore skoki pH , z resztą chyba już występują bo skąd wzięło Ci się w czystym RO pH na poziomie 5 ???
Tak woda miała zaledwie 4 dni, dostała potężną dawkę bakterii z poprzedniego zbiornika (wycisk z filtra) i takie 3 dawki z tym ze ostatnia była jak już ryby pływały.
Skoki PH nie występują (dobry bufor uzdatniacza) , a ph zbite kwasem solnym, bardzo stabilne. Przez jeden dzień miałem problem z parametrami wody ponieważ zaczęły pojawiać się mocno jony amonowe w wodzie ( zbite w przeciągu kilku sekund preparatem kordona, zapożyczonego od Pani Marty Mierzeńskiej) następnie dorzucone do filtra wkłady jono wymienne i po problemie od tamtej pory spokój jak makiem zasiał.

Zapomniałem o rybach

Geophagus cfr. altifrons Caete x 5
Symphysodon aequifasciatus Red with Red Eys Barra Mansa x3
Symphysodon aequifasciatus Cameta Brown-yellow Tocantis x 4
Straaszne pustki ;p
Geophagusy przystąpiły do tarła więc miejsca wręcz brakóje
Nie chcę szerzyć defetyzmu, ale patrząc na ustawienie zbiornika, zastanawiam się, czy nie pojawią Ci się spękania. Skosy zapewne masz z rigipsu, a zbiornik (na moje oko) stoi wzdłuż belek stropowych, a nie prostopadle do nich.
Podobnie chciałem zrobić u siebie, by pomiędzy dwoma oknami dachowymi ustawić szkło, ale z przyczyn jak wyżej, odstąpiłem.
Naprężenia wskutek obciążenia dachu - chociażby warstwą śniegu - są ogromne i rigipsy często "puszczają" na łączeniach. Zaczyna się od "pajączka", a póżniej krecha wzdłuż łączenia.

Cieszy natomiast, że na forum pojawia się kolejny zbiornik o takm litrażu.
Pomyśl nad jakąś aranżacją, bo strasznie pusto.
Ale spękania czego? Stropu pod baniaczkiem? Szkła? Bo to, czy sufit będzie pękał, czy nie od pracującego dachu, to zależy tylko i wyłącznie od fachowców, którzy robili zabudowę KG. Jeśli są użyte odpowiednie materiały, a sufit jest zrobiony zgodnie ze sztuką, to nic nie będzie pękać. No i nie wiem, co to ma wspólnego z akwarium? Wink
Ja myślę że dyskowce i ziemki to takie sobie połączenie, wg mnie ziemiojady bedą niepokoiły dyskowce swoim temperamentem.
A ja bym poprosił o zdjęcie całego zbiornika, bo na razie widać tylko małe fragmenty
(29-04-2013, 13:30 PM)w-2 napisał(a): [ -> ]Ja myślę że dyskowce i ziemki to takie sobie połączenie, wg mnie ziemiojady bedą niepokoiły dyskowce swoim temperamentem.
Takie połączenie polecał swojego czasu sam Heiko Bleher, argumentował to faktem że te ryby żyją "razem" w środowisku naturalnym.
Stron: 1 2 3