Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: 112L "Zimnowodna Azja"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Killi dodałem gałązek Smile
Może być ? Tongue

Killifish

Gitara... dolej wody Wink Chyba, że tak się blat ugina.
Pokrywa krzywo siedzi Tongue
Ja bym się na Twoim miejscu i tak nie przyzwyczajał za bardzo do tego aranżu, bo jak będziesz mieć finanse, to czeka Cię zwiększanie obrotu wodą do 2400l/h lub nawet więcej ;]. Wtedy będziesz miał dostateczne warunki dla Beaufortii.

Dla przylg najlepsze efekty daje w takich baniakach prędkość wody >1m/s, czyli musiałbyś przecisnąć 35x35x100 cm wody na sekundę ;p Odpuszczę Ci samodzielnego liczenia, ale to jest ok 122l/s, czyli wpizdylion litrów na godzinę (441000l/h), jeśli przyjmiesz, że jednak zawęzisz korytarz do tych 20x10 cm, i jednak nie będziesz takim hardcorem, czyli obniżysz prędkość do 0,25m/s, to da ci to wynik 25x20x10, czyli 5l/s, czyli 18000l/h, to będziesz mógł powiedzieć, że masz bardzo dobre warunki dla przylg ;p To tak swoją drogą, żeby pokazać Ci, że wzmocnienie filtracji będzie w przyszłości nieuniknione, i te 20x/h nie jest wcale taką tragiczną wartością ;p.

Żaby było zabawniej, dla kardynałków takie warunki to mały pikuś, a nawet afrodyzjak!


Ja swojego czasu miałem cichą fantazję w postaci akwarium 20-25x15-20x120. Myślałem, żeby zastosować w niej kubeł kalibru Eheim 700 (1850l/h) i do tego dwie głowice chińskie 2400l/h w układzie podżwirowym. W głównym nurcie 10x10 cm dałoby mi to łączną filtrację około 6500l/h, czyli 1,8l/s, czyli 18cm/s. To daje filtrację w nurcie około 54x/h. Niby dużo, a tak naprawdę ciągle daleko od ideału ;].
To jak takie jajca z filtracją to może Macropodus opercularis ? Smile
Uwielbiam tą rybę ale ostatnio miałem tylko samca.
Wielkopłetwy raczej wolą wodę stojącą i wolno płynącą. Jest jedna lokacja gdzie występują równolegle z kardynałkami, ale nie z przylgami.
Mi chodziło aby wielkopłetwy były same , filtr ustawie tak aby nie było szybkiego nurtu.
Nom , aranż zrobiony pod ryby które będa tutaj pływać jeszcze dojdą liście i wiecej gałązek na dno Smile
Teraz to ono nie będzie takie do końca zimnowodne Tongue
A kolejną aktualkę pokaże po dodaniu roślin .
Co tam będzie tym razem ?
Mówiłem Ci na FB.
Stron: 1 2 3