Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: exLamprologus caudopunctatus
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przedstawiam następnego muszlowca, tym razem fakultatywnego, czyli takiego, który w przypadku braku muszli żyje i rozmnaża się w skałach lub ich pobliżu.
exLamprologus caudopunctatus moim zdaniem jest bardzo aktywną, zadziorną i piękną rybką - zwłaszcza ich błękitne oczy w połączeniu z jasnym, mieniącym się ciałem robią niesamowite wrażenie.
U siebie miałam dorosłą parkę tych ryb, które regularnie rozmnażały się w muszlach. U znajomego, który wziął je ode mnie zajęły skały. Co ciekawe, z przyczyn losowych (rozszczelnienie szkła) ta sama para po kilku miesiącach czasowo znowu przebywa u mnie i.... żyje w muszlach Big Grin

exL. caudopunctatus może z powodzeniem funkcjonować w parach, jak i w grupie - kwestia litrażu, jaki możemy im "podarować". Za minimum dla pary tych ryb uważam 112l (dno 80x40). Jako, że caudopunctatusy potrafią skutecznie bronić swojego terytorium, jak i potomstwa (którym potrafią hojnie obdarować) dla grupki 5-6 osobników odpowiednie będzie 240l (120x40/50).
U siebie połączyłam caudo z alto shell'ami - było to "trafione" zestawienie dla obu stron. Poza niegroźnymi pokazami sił przez samców obu gatunków ryby nie wchodziły sobie w drogę, a caudopunctatusy, pomimo obecności drapieżników z powodzeniem odchowywały potomstwo (są troskliwymi rodzicami).

Fotki rybek:
[attachment=4926]
[attachment=4928]
[attachment=4930]
Te muszlowce to odpowiedź dla tych, którzy obawiają się, że muszlaki będą buszowały tylko przy dnie. U mnie pięknie wypełniły środkową część akwarium.
(13-11-2012, 18:23 PM)bernard napisał(a): [ -> ]Te muszlowce to odpowiedź dla tych, którzy obawiają się, że muszlaki będą buszowały tylko przy dnie. U mnie pięknie wypełniły środkową część akwarium.

Dokładnie, u mnie też pływały w toni Wink

Bernard a gdzie można zobaczyć Twoje szkło? Bo na forum KMT nic nie ma.?

A co do tematu to później wkleję kilka fotek moich Caudo Wink

Fotki:

[Obrazek: 01.jpg]

[Obrazek: 02.jpg]

[Obrazek: 03.jpg]

[Obrazek: 04.jpg]

[Obrazek: 05.jpg]

[Obrazek: 06.jpg]

[Obrazek: 07.jpg]

[Obrazek: 08.jpg]

[Obrazek: 09.jpg]

[Obrazek: 10.jpg]
Ja fotki mam marne, ale za to swego czasu wrzucałem filmy na yt, miałem odmianę Kapampa - bardzo płodne ryby Wink żyły zgodnie w grupie 6 sztuk, po jakimś czasie zostały dwie parki, jako towarzystwo(drugi filmik) Paracyprichromis Brieni Kitumba oraz z tego co pamiętam i przwija sie na pierwszym filmie Altolamprologus Calvus Black Pearl w akwarium 270L



Na fotkach, które wkleił Daniel ładnie widać różnice w zakończeniu płetwy grzbietowej i odbytowej u samicy i samca Wink
(13-11-2012, 19:44 PM)5pirit napisał(a): [ -> ]Bernard a gdzie można zobaczyć Twoje szkło? Bo na forum KMT nic nie ma.?
Które szkło Wink
Na forum KMT jest kilka tematów z moimi rybami z Tangi.

A oto moje rybcie:

[attachment=11364]

Samce i samica

[attachment=11365]

Młode ryby
Dobrana para.
Ryby nie moje ale zdj. mojego autorstwa.
Czy ktoś z forumowiczów trafił może gdzieś w sieci na zestawienie zdjęć caudoziomka i jego odmian geograficznych?
Stron: 1 2