Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Pomoc przy 720l
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jeśli chodzi o filtracje to brudu będzie sporo będzie to BW więc korzeni liści i innych carów od groma jeśli chodzi o ryby myślę o ławicy Kirysów pewnie ze 30 sztuk, jakieś eLki, Grupa Skalarów pewnie ze 6 sztuk, Akary z Maroni, Coś drobnego ze 40 sztuk np Czerwonogłówki i wreszcie chciałbym jakieś Sumy myślę o Kiryśnikach i Sumach Liniowych. Dlatego Nie wiem czy jest sens się bawić w Sampa czy nie lepiej dać np FX6+ jeden aqua nova 1500?
FX6 z tego co wiem, ma zaledwie 6l wkładów biologicznych.
W 725l mam Aquael maxi kani 500, gdzie wchodzi wg producenta 6x1,9l wkładów, a kupując ceramikę na litry, weszło ponad 12l (ktoś tu oszukuje Undecided ). Do tego jest 12,5l gąbki z 3x750l/h plus gąbka na rurce kubełka. Obsada typowo mięsożerna, dość gęsta, ale są kryptokoryny, które rosną u mnie bardzo wolno, ale na pewno pomagają usuwać azot. 

W 750l mam HW-5000 z 9l ceramiki, 2l biobali, które częściowo sięgają ponad stan pojemnika. Realna pojemność w koszach to 10l. Filtr ustawiony na połowę mocy, na rurce ssącej gąbka 3l.
Filtracja jest wspomagana gąbką 8l z głowicami 2x750l/h. Obsada również dość gęsta, częściowo wszystkożerna. 

Do obu zbiorników idzie 4 kostki mrożonki dziennie (te większe kostki) lub suche żarcie w podobnej ilości.

Z filtrów jestem średnio zadowolony (Awaria zewnętrznej pompy Aquaela, serwis szybko załatwił sprawę, filtr można podpiąć do jakiejkolwiek głowicy, HW - drobne wycieki + zapowietrzanie się - spowodowane zabrudzoną gąbką) ale z biologią radzą sobie znakomicie.

Przejrzyj sobie również mój temat:
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=11153
Może znajdziesz jakieś przydatne dla siebie informacje.
(20-01-2023, 01:17 AM)batix napisał(a): [ -> ]Jeśli chodzi o filtracje to brudu będzie sporo będzie to BW więc korzeni liści i innych carów od groma jeśli chodzi o ryby myślę o ławicy Kirysów pewnie ze 30 sztuk, jakieś eLki, Grupa Skalarów pewnie ze 6 sztuk, Akary z Maroni, Coś drobnego ze 40 sztuk np Czerwonogłówki i wreszcie chciałbym jakieś Sumy myślę o Kiryśnikach i Sumach Liniowych. Dlatego Nie wiem czy jest sens się bawić w Sampa czy nie lepiej dać np FX6+ jeden aqua nova 1500?

Witam,
rzeczywiście brudu tego pozytywnego dla ryb jak i mniej potrzebnego (np. odchody) będzie sporo szczególnie jak będzie drewno i L-ki. To jednak wszystko wpływa na sprawność systemu filtracyjnego. Tak jak napisał LukaszW85, zwróć uwagę na objętość masy filtrującej (ważne przy filtracji biologicznej) i rodzaj wkładów. Zaleca się w celu zapewnienia stabilnego zbiornika (tu na przykładzie Tanganiki i Malawi) przyjąć zasadę, że objętość masy filtrującej (nie całego filtra, a tylko wkładów) wynosiła do 10 % objętości zbiornika. To w sumie dotyczy też sumpa. Moim zdaniem będzie problem z cyrkulacją wody oraz jej siłą przepływu przy tak dużej ilości osadów itp. Problem będzie polegał nie na samym przebiegu wody przez zbiornik, ale na tym żeby nie było ściągana zbyt duża ilość osadów na złoże filtracyjne. Może to spowodować szybkie mechaniczne zanieczyszczenie złoża przez co bakterii też będzie mało.
Hmm.... u mnie w fishhotelu regał pod akwaria docelowo dostanie jakieś 800 l obciążenia i jest zrobiony tylko z płyty meblowej i wygląda tak
[attachment=44673]
Stoi na 12 nóżkach kuchennych
Ja bym się na tym bał postawić 800 L szoda że plecy nie są pełne żeby te pionowe ścianki się nie złożyły na boki
(24-01-2023, 11:11 AM)batix napisał(a): [ -> ]Ja bym się na tym bał postawić 800 L szoda że plecy nie są pełne żeby te pionowe ścianki się nie złożyły na boki
Na samej górze jest 3 x 144l.
Reszta będzie niżej. Jest kawałek pleców dla usztywnienia. Nie złoży sięWink
Stron: 1 2