Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Obsada 1400 l
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
 nie chcesz dawać kąsaczy do obsady? Ławica zwinników blehera wyglądałby super w takim akwarium Smile Do tego skalary, jakieś mniejsze pielęgnice, np. akary z Maroni czy Biotodoma cupido a na dno duże stado mniejszych kirysów i jest bajka. Tylko wtedy większe ziemiojady pewnie musiałyby wypaść z obsady z uwagi na obecność zwinników.
Też fajnie.... Najpierw zalewanie zbiornika i wtedy będę myślał intensywnie co wybrać z proponowanych obsad. Dzieki.
A pod korzeń dawać coś czy na piach prosto?
(30-06-2022, 08:54 AM)darkdivinity napisał(a): [ -> ]Też fajnie.... Najpierw zalewanie zbiornika i wtedy będę myślał intensywnie co wybrać z proponowanych obsad. Dzieki.
A pod korzeń dawać coś czy na piach prosto?

Wg mnie najlepiej dać korzeń bezpośrednio na dno i potem zasypać piachem.
(30-06-2022, 08:54 AM)darkdivinity napisał(a): [ -> ]A pod korzeń dawać coś czy na piach prosto?

Jak będziesz miał ziemiojady to powolutku, systematycznie będą obkopywać korzeń, tak jak wspominałem i grawitacja zrobi swoje, korzeń prędzej czy później znajdzie się na szkle.


(30-06-2022, 08:43 AM)darianus napisał(a): [ -> ] nie chcesz dawać kąsaczy do obsady? Ławica zwinników blehera wyglądałby super w takim akwarium Smile Do tego skalary, jakieś mniejsze pielęgnice, np. akary z Maroni czy Biotodoma cupido a na dno duże stado mniejszych kirysów i jest bajka. Tylko wtedy większe ziemiojady pewnie musiałyby wypaść z obsady z uwagi na obecność zwinników.

Tu się kłania problem że chyba w handlu nie pojawiają się żadne większe kąsacze. Cóż rybki stadne, a większe to potrzebują większego zbiornika, a tych w hobby dużo nie ma. Jak już ktoś ma większe szkło to daje duże ryby i to zamyka zapotrzebowanie.

Osobiście uważam, że w tej wielkości akwa stadko takiego Astyanax bimaculatus robiłoby wrażenie. No ale gatunek już większy stadny i mało atrakcyjny.


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Z kąsaczy Hyphessobrycon anisitsi, bądź erythrostigma (jeśli rzeczywiście widziane przeze mnie Perezy były tym gatunkiem) rosną spore na masę, dają radę nawet przy większych pielęgnicach jak skalary, czy akary.
(30-06-2022, 11:14 AM)mimo12 napisał(a): [ -> ]Z kąsaczy Hyphessobrycon anisitsi, bądź erythrostigma (jeśli rzeczywiście widziane przeze mnie Perezy były tym gatunkiem) rosną spore na masę, dają radę nawet przy większych pielęgnicach jak skalary, czy akary.
Chodziło mi oczko wyżej takie 10 cm +

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Panowie, czy jak korzen jest miejscami nadpalony to bedzie w czyms przeszkadzało ryba?
Pod korzeń daj plastikową kratkę rastrową, i po problemie. Smile
(30-06-2022, 22:42 PM)Ruki napisał(a): [ -> ]Pod korzeń daj plastikową kratkę rastrową, i po problemie. Smile
A co z tym że korzeń jest lekko przypalony?
(30-06-2022, 22:55 PM)darkdivinity napisał(a): [ -> ]
(30-06-2022, 22:42 PM)Ruki napisał(a): [ -> ]Pod korzeń daj plastikową kratkę rastrową, i po problemie. Smile
A co z tym że korzeń jest lekko przypalony?

Ja mam korzeń w akwa, który jest mocno przypalony. Dostalem go od ojca. Jest w naszych rodzinnych akwariach od jakiś 20lat Haha Nigdy nie robił problemu.
Stron: 1 2 3 4 5 6