Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Apistogramma kullanderi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Wracając do tematu samych kullanderi...Tongue, filmik przedstawiający samca podczas patrolowania swojego terytorium. Widać wyraźnie jak odważna i pewna siebie jest to ryba. 

No tak, tylko, że tak jak paucisquamis i mendezi też są problematyczne, tak nie trzeba w ich przypadku jechać z pH powyżej 6.0 jak u barlowi żeby uzyskać samice w sensownej ilości Big Grin. Zauważyłem, że większość gatunków Apistogramma jest bardziej zależna od temperatury, niż od pH, jeżeli chodzi o rozkład płci i tak długo nawet jak mamy kwaśniejszą wodę, ale niezbyt ciepłą otrzymamy w miarę znośny rozkład płci. Jednakże są takie gatunki jak barlowi, gdzie trzeba uważać i na to i na to, bo zarówno wyższa temperatura jak i niższe pH bardzo łatwo przeważa szalę o większości/samych samcach.
(06-10-2021, 16:17 PM)Macraei napisał(a): [ -> ]Wracając do tematu samych kullanderi...Tongue, filmik przedstawiający samca podczas patrolowania swojego terytorium. Widać wyraźnie jak odważna i pewna siebie jest to ryba. 


Chyba największe wrażenie u tych ryb robią te aksamitnie czarne płetwy. Żadne Apisto tego nie mają. Poza tym ciekawym czy to gatunek o największej głowie w rodzaju (tj. stosunku długości głowy do reszty ciała). Bo mają na prawdę solidne łby Big Grin
(06-10-2021, 20:08 PM)piotrK napisał(a): [ -> ]Chyba największe wrażenie u tych ryb robią te aksamitnie czarne płetwy. Żadne Apisto tego nie mają. Poza tym ciekawym czy to gatunek o największej głowie w rodzaju (tj. stosunku długości głowy do reszty ciała). Bo mają na prawdę solidne łby Big Grin

Tego prawie wcale nie widać na zdjęciach, ani na filmiku, ale te płetwy nie są całkowicie czarne, tylko czarno-wiśniowo-fioletowe. Na żywo pięknie to wygląda. Co do głowy, to faktycznie jest ona spora i masywna i chyba to nadaje im wyglądu typowego dla większych gatunków pielęgnic.
Dzisiaj polowałem na fotki z tarła Apistogramma kullanderi ... niestety nie wiele udało mi się uzyskać Bezradny , ale za to samce pięknie pokazały się w mocniejszym oświetleniu i udało się uchwycić ich kolorystykę Hura
[attachment=41836][attachment=41837][attachment=41838][attachment=41839][attachment=41840][attachment=41841]
No, teraz to i mi te ryby zaimponowały. Smile Samiec fajną tą czerwień ma!
Kurczę, a moje są tak płochliwe jak żadne inne apisto Sad, ale chyba też coś się kroi - wykopki już zrobione. Samica wielkości samców innych apisto, tak koło 7cm .
[attachment=41842]
Super są. Pierwsze apisto dla których kiedyś mógł bym zdradzić WA i zrezygnować z przesiadki na CA Smile
(09-10-2021, 21:49 PM)mpaw napisał(a): [ -> ]Kurczę, a moje są tak płochliwe jak żadne inne apisto Sad, ale chyba też coś się kroi - wykopki już zrobione. Samica wielkości samców innych apisto, tak koło 7cm .

Dziwne, że są tak płochliwe... Mysl U mnie właśnie są zaskakująco odważne, zupełnie jakby zdawały sobie sprawę ze swojej wielkości.
Mam podejrzenie, że tak jak wiele gatunków Apistogramma kullanderi mają więcej niż jeden fenotyp i my w Polsce mamy te ładniejsze- takie jak ten samiec z fotki z opisu gatunkowego. Bo trudno uwierzyć, że Azjaci znający wszystkie sztuczki fotograficzne, nie potrafiliby zrobić tym rybom dobrych zdjęć pokazujących ich kolorki Wink
Stron: 1 2 3 4 5