Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Filtry do zbiornika 170x50x50
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ja bym wolał 2260 - ma pojemność 18L i jakbyś stawiał większe akwarium to będzie wsam raz. Wada - prądożerna pompa, 50W no i trochę buczy. Używany (co w przypadku tego czołgu oznacza - bez śladów użytkowania) kosztuje ok 500zł, za to masz pewność, że Cię nie zawiedzie. Czy robi pralkę w akwarium... Załadowany po brzegi keramzytem - nie. Poza tym większości pielęgnic z AC ruc wody odpowiada, a dodatkowo tak jak pisał Leszek - rzadziej trzeba odmulać.
Z tym mieleniem wody przez filtr wew. to trzeba by chyba zadac tez pytanie tworcy postu, pod jakie to ma byc ryby? Nie wszystki lubia pralke w akwarium Smile. Ja osobiscie, chocby nie wiem jaki byl kubel, zawsze wkladam wewnetrzny( mechanicznie jest nie do pobicia) Kiedys mialem tylko kubel Tery ex1200, pod 540stke, coz moge powiedziec, deszczownice niby zamontowalem, ale jak karmilem ryby to woda po tym oczyszczala sie dlluuugggoooo, a z wew. momentSmile Dla szybkiego wybierania syfu + klarowania wody, bral bym wewnetrzny.
Napisalem wczesniej ze beda to pileegnice z ca Wink
A jaki filtr wewnetrzny polecacie do takiego akwa?
Jak myslicie oplaca sie kupic taki kubel?http://allegro.pl/filtr-eheim-profession...81986.html
W zależności od wielkości akwarium, ryb oraz ilości obsady dobiera się cały system filtracyjny. Prawidłowo przemyślany system filtrujący powinien filtrować wodę w trzech "płaszczyznach": filtracja biologiczna, mechaniczna i chemiczna.
Zawsze stosuje się min. dwa filtry gdzie przeważnie jeden spełnia rolę mechanika (filtracja wody z wiekszych zanieczyszczeń) oraz filtracja biologiczna z prefiltrem.
Skoro pytasz czy pownny byc dwa filtry ja powiem że tak. Eheim o który pytasz jest bardzo dobry i "inteligentny" (sam sobie dobiera przepływ wody w stosunku do obciążenia i zabrudzenia masy filtrującej, ma kilka programów pracy, można ustawić w zależności od potrzeb przepływ wody przez co otrzymujemy zmniejszenie poboru mocy itd. ) Mam taki filtr tylko model Eheim Professionel IIIe 700 (2078) od ok. 2 - 3 lat i sprawdza się bardzo dobrze.
Jeżeli chodzi o filtr wewnętrzny warto dobrać taki z możliwością regulacji przepływu wody oraz z napowietrzaniem. Można spotkać jako filtry wewnętrzne modułowe (kilka pojemników na masę filtrującą i istnieje możliwość rozbudowy), głowica typu PH np. z gąbką lub jakimś pojemnikiem na wkład filtrujący lub klasyczny czyli obudowana gąbka.
Ja dobierałbym, o ile nie będą to gatunki mocno brudzące), wydajność x2 w stosunku do litrażu akwarium.

Tu podaje link do artykułu o filtracji. Mam nadzieję że nie będzie to przeszkadzać Adminowi, jeżeli tak to proszę link usunąć. Artykuł dotyczy zbiorników z Tanganikę, ale zasady filtracji są podobne :

http://klub-tanganika.pl/index.php?optio...Itemid=105

Rufus wielkie dzieki za wyczerpujace informacjeSmile
A co myslicie nad takim wewnetrznym?http://allegro.pl/filtr-wewn-aquael-turb...04864.html
Jak możesz to kup sobie taki http://100sklepow.pl/storage/aquarium-de...513275.jpg lub jeszcze starszy model tego filtra. Obecnie produkowane filtry to nieporozumienie. Może dużo więcej udziwnień itp, ale jakość dużo niższa. Ja mam stary, kupiony chyba z 15 (jak nie więcej) lat temu FAT3 aquael i działa do dziś. Podobnie te aquaszut 300 czy 600. A te wszelkie nowsze już dawno zakończyły żywota po 2-3 latach pracy. I nie ważne czy to filtry ze stajni Aquael czy Aquaszut (choć to teraz jedna firma).
Stron: 1 2