Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Mój cichlidroom
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Ta druga samica septemfasciatus też jest ok, ale ta z samcem jest lepiej odżywiona, i to widać Smile Po cichu liczę na rozpowszechnienie septemfasciatusów tak jak nano, ale wiem, że będzie to trudne, bo nie są tak kolorowe.
Fajny filmik choć ani jednego zbiornika SA i Azji [Obrazek: bezradny.gif]
Co do sinic ja bym nie wytrzymał i je mechanicznie usunął. U siebie w dwóch zbiornikach mi się pojawiały ale zawsze jak jest tego taka masa to usuwałem pęsetą.
Wydaje mi się że to pomaga i jakoś taka kolonia zamiera z czasem, ale jak się wleje jeszcze trochę chemicleanu to już w ogóle wygrana w garści. Pozdrówka
SA na pewno wróci w postaci Apisto, no ale najpierw chcę rozmnożyć septemfasciaty Smile Na upartego to z gupikami mam SA Big Grin

Co do sinic to faktycznie przy najbliższej podmiance je powywalam.
Super filmik przyszło mi zaraz do głowy że chciałbym co jakiś czas oglądać takie filmiki od każdego z c.pl żeby wiedzieć co u kogo się dzieje w baniakach szczególnie co kto w danym momencie ma i gdzie.

Co do buffejów to to jest moim zdaniem gatunek który naprawdę warto trzymać w baniaku nierównomiernie oświetlonym przerobiłem z nimi parę wystrojów i oświetleń i najgorzej to w pełni oświetlony baniak bez większej przestrzeni w cieniu ( takiej jak Twój korzeń)-ryby wyraźnie nie mają gdzie się podziać i widać że są zestresowane. Lepiej jak jest pełne oświetlenie ale jest takie miejsce- tez przerabiałem to z korzeniem tworzącym dośc duża grotę i było lepiej. Natomiast zdecydowanie najlepiej jak jest w półmroku zostawiona znaczna część akwarium. U mnie w 120x50x50 buffeje zdaja się bardzo dobrze czuć przy jednym 10W naświetlaczu położonym mniej więcej na 80-90cm zbiornika. Nie sprawdzałem opcji z polmrokiem i grotą. Jak możesz to sprawdź to proszę jestem bardzo ciekaw czy jeśli połówka na której jest ich korzeń będzie w półmroku to zostaną pod korzeniem czy będą pływać po całej połówce i odwrotnie czy jeśli połówka z korzeniem będzie mocniej oświetlona czy zostaną w grocie czy popłyną na połówkę z polmrokiem Wink
 a może nawet szarpnę się na naświetlacz i zmienię w tym akwarium oświetlenie. Raz, że może to zabije sinice, a dwa światła w tym zborniku to tak na prawdę wymagają głównie grzybieńczyki.
W moim największym akwarium 450 L mam już całkiem solidną obsadę: poza parką Cryptoheros spilurus, zwinnikami, mieczykami (którym wciąż brakuje samic) mam też tutaj grupkę Ataeniobus toweri od Łojca i od niedawna Thorichthys aureus w układzie 2+1 od Zośki. Niestety po wpuszczeniu jedna samica dostała zakażenie i szybko padła. Pozostałe mają się dobrze i wbrew moim obawom nie są w ogóle atakowane przez spilurusy. Niemniej od wiosny od kiedy mam spilurusy jeszcze nie widziałem tarła, a tylko zaloty i gonitwy, więc zobaczymy jak sytuacja się zmieni, gdy spilurusowej w końcu się zachce.

Ciekawy zbiornik. Chętnie zobaczyłbym T.aureus:-)
(25-09-2022, 22:43 PM)schmeichel napisał(a): [ -> ]Ciekawy zbiornik. Chętnie zobaczyłbym T.aureus:-)
Jasne, postaram się je dziś nagrać podczas karmienia Smile
Pokaż lepiej baniak z Pelvicachromis, bo wyglada super.
Tak zrobię jak odkurzę sinice Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8