Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Regulamin Forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Regulamin Forum - piotrK

I. Rejestracja
1. Nazwa użytkownika nie może zawierać słów uznanych potocznie za obraźliwe.
2. Każda osoba może założyć wyłącznie jedno konto na forum.
3. Dopuszcza się na posiadanie dwóch lub więcej kont zakładanych z jednego komputera, jednak jeśli każde z nich należy do innej osoby. Sytuację taką należy zgłosić moderatorom lub administracji.
4. W przypadku nie zgłoszenia takiej sytuacji opiekunom forum, konta takie mogą zostać uznane za tzw. multikonta i usunięte.
5.W przypadku chęci zmiany własnej nazwy użytkownika lub chęci usunięcia konta z forum można poprosić o to moderatora lub administratora.

II. Zakładanie nowych tematów i treść postów
1. Na forum Cichlidae.pl dyskutujemy na temat pielęgnic, ogólne tematy akwarystyczne i z okolic akwarystyki. Tematy nie związane z ogólnie pojętą akwarystyką można zamieszczać jedynie w dziale Pozaakwarystycznie.
2. Użytkownicy forum ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
3. Właściciele forum nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczaną przez użytkowników.
4. Zabrania się całkowicie zamieszczania na forum:
- treści rasistowskich, pornograficznych, nawołujących do nienawiści i przemocy;
- treści dotyczących polityki, opcji politycznych oraz wszelakich poglądów ideowych;
- wulgaryzmów i zwrotów uznawanych za obraźliwe lub godzące w godność drugiej osoby
- szeroko rozumianego spamu.
Posty i treści takie będą bezwzględnie usuwane
5. Przed założeniem nowego wątku należy sprawdzić, czy dany temat nie został już poruszony na forum. Można to zrobić za pomocą opcji Szukaj.
6. Zakładanie nowych tematów powinno być poprzedzone wyborem odpowiedniej kategorii tematycznej i odpowiedniego podforum. W przypadku wyboru złej kategorii, moderator ma prawo do przesunięcia takiego tematu w odpowiednie miejsce.
7. Każde podforum może mieć swój własny regulamin określający zasady tworzenia nowych wątków i zasad funkcjonowania tego podforum. Jeśli istnieje, regulamin taki będzie znajdował się w temacie przyklejonym, jako jeden z pierwszych wątków na liście danego podforum. Użytkownicy mają obowiązek przed rozpoczęciem dyskusji na takim podforum do zapoznania się z tym regulamin i dostosowanie się do niego.
8. Do prezentacji akwariów oraz ryb służy dział Galeria, gdzie dodatkowo należy wybrać odpowiednie podforum.
9. Każdy użytkownik zakładający wątek prezentujący nowy lub dotychczas nieomawiany w prezentacjach gatunek pielęgnicy jest zobowiązany do przedstawienia tego gatunku w kilku zdaniach: pochodzenie, osiągane rozmiary, pożywienie, sposób rozmnażania itp. dostępne autorowi wiadomości.
10. Tytuł nowego wątku powinien zwięźle, lecz w miarę dokładnie określać jego treść i poruszany problem. Pomaga to użytkownikom w odszukiwaniu treści i informacji.
11. Z powyższego powodu autorzy wątków o nic nie mówiących tytułach (np. Pomocy!) mogą być proszeni przez moderatorów o zmianę tematu, a w przypadku niezastosowania się w ciągu doby do prośby, mają oni prawo użyć wobec użytkownika opcji Ostrzeżenie.
12. Treść postów nie powinna odbiegać od danego tematu danego wątku, w przeciwnym wypadku moderatorzy mają prawo do:
- przesunięcia wypowiedzi do innego istniejącego wątku
- wydzielenia takich postów do oddzielnego nowego wątku
- usunięcia postu jeśli nie wnosi nic do tematu czy wręcz zaśmieca wątek
- słownego upomnienia autora
- w przypadku nagminnego łamania tego punktu regulaminu, moderator może użyć opcji Ostrzeżenie
13. Sprawy prywatne między użytkownikami należy przeprowadzać za pomocą Prywatnych Wiadomości.
14. Na forum obowiązuje poprawność gramatyczna i ortograficzna. Moderatorzy mają prawo do zaznaczania błędów popełnionych przez użytkowników i wymagania ich poprawy. Za nagminne zamieszczanie treści z błędami może zostać wystawione użytkownikowi Ostrzeżenie.
15. Rejestrując się, użytkownicy wyrażają zgodę na bezterminową publikację swoich wypowiedzi wraz z zawartymi w nich załącznikami. Czas na ewentualną edycję posta wynosi 24 godziny od jego zamieszczenia.

III. Zdjęcia i inne multimedia
1. Użytkownicy mają prawo do zamieszczania zdjęć i innych materiałów multimedialnych w odpowiednich tematycznie działach i wątkach.
2. W przypadku zamieszczania materiałów, których autorem jest ktoś inny, należy w tym samym poście podać autora, źródło i odnośnik (jeśli dostępny) do oryginalnej zawartości.
3. W przypadku zdjęć, których autorem jest osoba je zamieszczająca, należy użyć opcji dodania załącznika (wysłania zdjęcia na serwer Cichlidae.pl). Prosimy o nie dodawanie własnych zdjęć w formie linków zewnętrznych do portali hostingowych, gdyż zdjęcia takie po jakimś czasie znikają, czego pragniemy uniknąć. W przypadku nie zastosowania się do powyższego, Cichlidae.pl zastrzega sobie prawo do edycji posta i podmienienia takich zdjęć na załączniki.
4. Zamieszczenie zdjęć jako załączniki jest równoznaczne z oświadczeniem, że jest się autorem zdjęcia i wyraża się zgodę na punkt II.14 niniejszego Regulaminu.
5. Jeśli występuje jakikolwiek problem lub trudność z taką formą dodawania zdjęć prosimy o kontakt lub informację na forum. Administracja lub moderatorzy pomogą w takich przypadkach z umieszczeniem zdjęć na forum.
6. W ramach możliwości mile widziane są zdjęcia o szerokości nie przekraczającej 800 pikseli. Nie jest to jednak warunek konieczny.
7. Portal Cichlidae.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną kradzież intelektualną użytkowników, ale oficjalnie ją potępia i będzie starał się jej zapobiegać.

IV. Moderatorzy
1. Za funkcjonowanie forum odpowiedzialni są moderatorzy wybrani przez administrację.
2. Moderatorzy wyróżnieni są specjalną rangą i kolorem zielonym.
3. W przypadku niezastosowania się przez użytkowników do regulaminu, moderatorzy mają prawo do:
- słownego upomnienia użytkowników i próśb o dostosowanie się do regulaminu
- edytowania postów użytkowników używając innego koloru czcionki i podpisywania się własną nazwą użytkownika pod edytowaną treścią
- zamykania, przesuwania wątków, zmiany ich tematów, bądź wydzielania postów do nowych wątków
- usuwania treści niezgodnej z regulaminem
- używaniu opcji Ostrzeżenie wobec użytkowników
- w skrajnych przypadkach mają prawo do usuwania lub zawieszania w czynnościach użytkowników
4. Moderatorzy mają obowiązek poinformowania użytkownika/autora o jakichkolwiek wykonanych czynnościach dotyczących jego konta lub utworzonych przez niego tematów/postów.
5. Użytkownicy, którzy nie uzyskali informacji o czynnościach opisanych w punkcie IV.4 mają prawo do zwróceni się do moderatora o uzasadnienie wykonanych czynności.

V. System Ostrzeżeń
1. Za niestosowanie się do regulaminu moderatorzy maja prawo do przyznawania użytkownikom ostrzeżeń.
2. Poziom ostrzeżeń może wzrastać od 0% (brak ostrzeżeń) do 100% (maksymalny poziom ostrzeżeń).
3. Osiągnięcie przez użytkownika poziomu 100% oznacza permanentne usunięcie z forum.

VI. Cytowanie i używanie treści postów poza forum Cichlidae.pl
1. Wykorzystywanie treści postów poza forum Cichlidae.pl wymaga zgody autorów tychże treści z podaniem odnośnika do oryginalnego tematu.

VII. Reklama
1. Reklama podmiotów komercyjnych możliwa jest jedynie za pozwolenie i ustaleniem zasad z administracją forum. Dotyczy to również podpisów/sygnatur i profili użytkowników.
2. Zamieszczanie linków (odnośników) do innych stron internetowych w treści postów jest dopuszczalne, jedynie jeśli jest uzasadnione – jeśli chodzi o pomoc innemu użytkownikowi.

VIII. Giełda
1. Wszelkie ogłoszenia o chęci kupna, sprzedaży czy zamiany należy zamieszczać wyłącznie w dziale Giełda.
2. Ogłoszenia podmiotów komercyjnych (np. sklepów) są zabronione, jeśli nie zostało to wcześniej ustalone z administracją.

IX. Postanowienia końcowe
1. Zarejestrowanie się na forum jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
2. Administracja zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu forum.
3. Użytkownicy forum będą informowani o każdej zmianie w regulaminie.