• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zbiornik z rybami z wód polskich?

#51
(24-02-2015, 07:14 AM)tatakuby napisał(a): Też o tym myślałem , ale problem powstaje kiedy za oknem +20 i wyżej ... Co wtedy?

A z 5 m w dół ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Nie wiem co arsik miał na myśli ale pasuje do mojej propozycji Smile
Jeżeli mamy możliwość wyprowadzić instalację na zewnątrz to doskonałym sposobem na utrzymanie stałej, niskiej temperatury był by wymiennik gruntowy, wystarczyło by wkopać na odpowiednią głębokość odpowiednią ilość cienkiego węża i przepompowywać przez niego wodę w układzie zamkniętym. Z tego co się kiedyś orientowałem to już na głębokości 1,5 metra pod powierzchnią panuje spory spadek temperatury. Dodatkowym plusem rozwiązania jest to, że na tej głębokości temperatura jest niemal stała przez cały rok, oczywiście długość węża, przepływ i głębokość wkopania wymiennika trzeba by ustalić metodą prób i błędów bo temperatura jest zależna od rodzaju gleby jaką mamy w pobliżu. Niestety nie jest to rozwiązanie dla osób mieszkających w bloku Sad

Dużym kłopotem może jednak okazać się skraplanie na szybach akwarium, ale to zależy od utrzymywanej temperatury.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Chyba zaczne w tym roku robić pomiary temperatury Odry w każdej z pór roku. Nie ukrywam że coraz bardziej zaczynam mysleć o takim baniaku. Lecz do tej pory utrzymywanie niskiej temp. wody była problemem nie do przejścia , a tu takie możliwości jednak.

Filip pomysł Twój jak na razie najbardziej mi się podoba i jak arsik napisał to też tak nie do końca zatrybiłem , ale naprowadziłeś Mnie na dobry tor. Teraz tylko by trzeba pomierzyć ile trzeba się wkopać i ile zakopać (węża) żeby spełniało rolę. A i pompa musiałaby być zajebista. A i warto zaznaczyć że takie chłodzenie wody w porównaniu z połączaniem lodówki to jest chyba najtańszym rozwiązaniem . 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Pierwsze co mi przyszło do głowy to taka odwrócona sytuacja ogrzewania podłogowego, pompa CO i odpowiednie rurki, to już do przemyślenia. Skoro podłogówka działa w taki sposób to i takie rozwiązanie zadziała, jestem tego pewien Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
W studni nawet w gorące lato jest zimna woda. Jakby tam umieścić wymiennik w formie rurek (zwojów)...Oczywiście dla tych którzy nie mieszkają w bloku i mają studnię Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Przeglądając internet trafiłem na coś co mogło by Was zainteresować- chłodziarka Teco TR10. Z tym, że do tanich gadgetów to nie należy, używaną znalazłem za 800zł, nowa ponad 2000zł.
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Z tym wężem w ziemi daliście mi dobry pomysł. Do sterowania można użyć termostatu który sam będzie zalaczał pompę od chłodzenia i regulował temperaturę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
(28-02-2015, 14:18 PM)tuptuś napisał(a): Z tym wężem w ziemi daliście mi dobry pomysł.

Można też pośrednio chłodzić - przez wentylację, której wlot umieszczony jest na zewnątrz i poprzez kanał wkopany, podziemny (<1m głęb.) w zimie ogrzane a latem schłodzone powietrze dociera / dobrze zrobić zamykany ten kanał (u mnie dopływ powietrza do kominka i dalej na cały dom), ponieważ na przedwiośniu niepotrzebne chłodne powietrze do domu się dostaje. Ale przez resztę roku jest OK.
W domu max. <24`C w największe upały i tarasowe drzwi w dzień otwarte.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
no....właśnie sprzedałem swoje palety i mocno myślę jak już wspominałem wcześniej o naszych rybkach,akwa 612l,rachunki za prąd mnie pokonały Smile tzn pokonały paletki,teraz myślę o czymś co nie wymaga żadnego ogrzewania,wystrój to głównie piach i badyle,ale też coś roślinek jest......może jakieś inne propozycje,bo żal patrzeć jak nic nie pływa Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Parę razy namawiałem tu niektórych na subtropiki SA Wink Poszukaj sobie na forum o Gymnogeophagus. Nad naszymi rybami mają taką przewagę, że w zimę nie musisz ich dodatkowo chłodzić (no dobra, część gatunków można, ale nie umrą bez tego), zwłaszcza jeżeli temperatura samoistnie spadnie poniżej 20 stopni.

Ale rodzime akwa to też świetny pomysł, zwłaszcza przy takim litrażu.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości