• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [86,4L] Tanganika

#11
Swietne wymairy akwa. Wystroj bardzo mi sie podoba. Sam mam nazbierane 80 muszli ale musza jeszcze poczekac. Czekam z niecierpliwoscia na zdjecia Altolamprologuskow!
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Po wyklarowaniu się wody Smile

Doszło ok. 35muszelek i dno w końcu wygląda jak chciałem.
Zastanawiam się nad zrobieniem (znowu) gipsowego tła znanego z poprzedniej edycji Tanganiki lub zrobieniem czegoś innego i pod względem faktury, jak i koloru (czarne).

Ogólnie aranżacja nie powala, ale szczerze mówiąc nigdy nie widziałem akwaria dedykowanego pod muszlowce w którym aranż był jakiś porywający. Tutaj jest schludnie i prosto. To mi się podoba.



Załączone pliki Miniatury
           
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Mi się jednak wydaje, że muszelek teraz jest za dużo. Ogólnie aranż jak dla mnie jest bardzo udany, przede wszystkim naturalny, wszystko się fajnie razem komponuje ze sobą. Ja bym dała gdzieś w rogu kępę nurzańca ale to też niekoniecznie. To raczej takie moje zboczenie bo lubię chaszcze no i zawsze uważałam, że jak jest chaszcz, to akwarium jest lepsze dla ryb (w sensie że chaszcze pomagają w utrzymaniu niskiego NO3). Zastanawia mnie też, czy się nie obawiasz, że ten duży kamol po lewej może Ci upaść na bok akwa. Tak na oko to nie wygląda stabilnie. No ale jak to mówią: "na oko to jeden umarł" Tongue Co do tła, ja bym tam widziała takie jakieś szare, pasujące do kamoli. i jeśli Ci się by udało to właśnie może coś na kształt dużych kamoli a nie takie gładkie bohomazy. Najlepiej jakbyś wyrzeźbił coś takiego jak tu http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic...5&start=60 ewentualnie tu http://lsat.com.pl/4-galeria/21746-odp-5...-tanganika
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Witam
Aranż jest całkiem ok, może bym ułożył kilka kamieni inaczej szczególnie te stojące prosto- zmieniłbym pod skosem ale ogólnie jest dobrze jak na muszlowcowy klimat przystało. Polecam telmatochromiss vittatus shell bo również ostatnio je nabyłem - dziwaczne rybki trochę czasem przypominające w zachowaniu babki (podobnie przysiadają na płetwach) i w ogóle dziwniejsze zachowania niż inne muszlowce, a o to chodzi w "Tandze"Wink Moje dopiero rosną ale parka już świruje w muszlach. Do tego subtelne "landrynkowe" kolorkiSmile Co do informacji o gatunku to w necie posucha... Tym bardziej polecam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(09-11-2012, 22:19 PM)mei napisał(a): Ogólnie aranż jak dla mnie jest bardzo udany, przede wszystkim naturalny, wszystko się fajnie razem komponuje ze sobą. Ja bym dała gdzieś w rogu kępę nurzańca ale to też niekoniecznie. To raczej takie moje zboczenie bo lubię chaszcze no i zawsze uważałam, że jak jest chaszcz, to akwarium jest lepsze dla ryb (w sensie że chaszcze pomagają w utrzymaniu niskiego NO3).

w Tanganice z "chaszczami" trzeba uważać i podchodzić rozsądnie. Wciągają NO3 (np. mój ulubiony rogatek), ale też wpływają na pH wody w kierunku niezbyt "przychylnemu" gatunkom z Tanganiki. Dlatego też należy kontrolować ilość roślin w akwarium z rybami tanganickimi. Dlatego też min. zbiorniki z Tanganiką na wystawach są dla oglądających "mniej atrakcyjne" od roślinnych. Sztuką jest ciekawie urządzić zbiornik bez roślin itd., a tu według mnie Pley'owi udało się ciekawie zaaranżować zbiornik, zbliżony do naturalnego.
Skupiska muszli w jeziorze występują na głębokościach od 5-8 metrów do 30 metrów i wiadomo, im głębiej tym gorzej z roślinnością która kończy się gdzieś na 8 metrach głębokości.



(10-11-2012, 00:22 AM)w-2 napisał(a): Polecam telmatochromiss vittatus shell bo również ostatnio je nabyłem - dziwaczne rybki trochę czasem przypominające w zachowaniu babki (podobnie przysiadają na płetwach) i w ogóle dziwniejsze zachowania niż inne muszlowce, a o to chodzi w "Tandze"Wink Moje dopiero rosną ale parka już świruje w muszlach. Do tego subtelne "landrynkowe" kolorkiSmile Co do informacji o gatunku to w necie posucha... Tym bardziej polecam.

fakt rybki bardzo ciekawe i dające mnóstwo interesujących obserwacji, szczególnie w relacjach miedzy samcami i terytorium.
Z tym gatunkiem miałeś problem w znalezieniu informacji?
Na forum KMT jest kilka informacji o tym gatunku opisującym obserwacje akwarystów którzy mieli lub maja ten gatunek.

Tutaj też jest kilka informacji o T. vittatus :

http://www.cichlidae.com/article.php?id=261
http://www.destin-tanganyika.com/Galerie...ttatus.htm
http://www.destin-tanganyika.com/Article...ttatus.htm

Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dzięki Rufus za linki, dwa ostatnie nie widziałem - poczytam z chęcią. Pisząc wcześniej miałem na myśli artykuły w ukochanym ojczystym językuWink, a do tego porównując informacje o innych nazwijmy to tradycyjnych muszlowcach to przyznasz że i tak niewiele tego szczególnie na stronach pl. Oczywiście by wystartować musiałem mieć wiedzę, a to głównie z forSmile





Nie dopatrzyłem - artykuły są o T. vittatus (jeden jednak czytałem już wcześniej)i jest tego w sieci więcej ale o zT.vittatus shell już niewiele. Te ostatnie właśnie mam a informacje o T. vittatus pokrywają się tylko w pewnym zakresie z odmianą Shell szczególnie jeśli chodzi o agresję i rozród.

pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Była fajna strona o muszlowcach Jerzego Chilińskiego - Toold'a, ale widzę że już nie działa. Ehh, wielka szkoda Sad.
Z czasem pewnie pomyślimy coś o tym gatunku, bo warto go opisać Wink

Te dwa linki to strona Erica Genevelle (teraz to chyba już jest to jakaś spółkaWink), warto na nią zaglądać. Mistrzostwo świata jeżeli chodzi o merytoryczność w temacie Tanganiki i wykorzystania w hodowli.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Dobra. Jeszcze jedna fotka Big Grin
Akwarium po dodaniu tła. Musiałem zrobić nowe, bo poprzednie zepsułem gdy przenosiłem akwarium z jednego regału na drugi.
No i szczerze mówiąc jestem zadowolony z efektu. Już nie mogę się doczekać, aż zamieszkaja tam muszlowce. Smile




Załączone pliki Miniatury
   
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ładne Smile jeszcze tylko niech muszle glonem porosną.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości