• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Chłodzenie wody

#31
(01-06-2015, 22:02 PM)Kris1984L napisał(a): No i krok w dobrą stronę za tę cenę choćby padły po 2 latach to i tak kupisz następne i będziesz miał jeszcze kasę na kolejneWink

Wiesz jak to mówią tylko świnia nie zmienia poglądówBig Grin.
Na początek zamontuję dwie 12-tki  zobaczymy czy dadzą radę,najwyżej w razie gdyby nie wystarczyło dołożę kolejne dwie na drugim boku.
Mam jeszcze dwa pytania,powiedz proszę ile mniej więcej "chodzą" te wentylatory w Twojej 112-ce by obniżyć temp. o te 4*(wiem,że to zależy od temp. w pokoju, ale tak mniej więcej) ;oraz ile wody musisz uzupełniać tygodniowo uzupełniać w akwa(tzn. ile odparowuje "dzięki" wentylatorom)?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(03-06-2015, 09:22 AM)Mario 81 napisał(a):
(01-06-2015, 22:02 PM)Kris1984L napisał(a): No i krok w dobrą stronę za tę cenę choćby padły po 2 latach to i tak kupisz następne i będziesz miał jeszcze kasę na kolejneWink

Wiesz jak to mówią tylko świnia nie zmienia poglądówBig Grin.
Na początek zamontuję dwie 12-tki  zobaczymy czy dadzą radę,najwyżej w razie gdyby nie wystarczyło dołożę kolejne dwie na drugim boku.
Mam jeszcze dwa pytania,powiedz proszę ile mniej więcej "chodzą" te wentylatory w Twojej 112-ce by obniżyć temp. o te 4*(wiem,że to zależy od temp. w pokoju, ale tak mniej więcej) ;oraz ile wody musisz uzupełniać tygodniowo uzupełniać w akwa(tzn. ile odparowuje "dzięki" wentylatorom)?
Sporo chodzą myślę że w ciągu doby około 12-15 godzin oczywiście z przerwami. A co do wody no to u mnie minimum to 5 litr na tydzień, max 10 litr tygodniowo. A jeśli bymmial zakładać takie chłodzenie w twoim zbiorniku to zaczął bym od czterech, ale skłaniał bym się do sześciu i powinno być ok. Pozdrawiam.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(04-06-2015, 17:38 PM)Kris1984L napisał(a):  A jeśli bymmial zakładać takie chłodzenie w twoim zbiorniku to zaczął bym od czterech, ale skłaniał bym się do sześciu i powinno być ok. Pozdrawiam.

Dzięki za radę,zrobię jak piszesz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(05-06-2015, 14:31 PM)Mario 81 napisał(a):
(04-06-2015, 17:38 PM)Kris1984L napisał(a):  A jeśli bymmial zakładać takie chłodzenie w twoim zbiorniku to zaczął bym od czterech, ale skłaniał bym się do sześciu i powinno być ok. Pozdrawiam.

Dzięki za radę,zrobię jak piszesz.
Jeśli chodzi o parowanie muszę się niestety poprawić i trzeba liczyć przy moim zbiorniku przy upałach gdzieś około 15 litr tygodniowoSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości