• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [78,4L][Ameryka Południowa] Black Waters

#31
Pley, przekonałeś mnie, że muszę dosypać więcej liści do baniaka.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Zdjęcia nie przedstawiają nawet w 50% piękna tego akwaria. Jest mroczne i klimatyczne, lecz aparat nie jest w stanie tego ukazać.

W tej chwili akwarium wygląda tak, ale dojdzie sporo drewna bo za ok. 2-3 tygodnie zamieszka tutaj drugi gatunek pielęgnic.
Dicrossus filamentosus WF Smile


Załączone pliki Miniatury
           
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Pley, nic nie zmieniaj, bo popsujesz Wink, jesli faktycznie widać tylko 50% piękna, to 100% musi być wystawowe Big Grin Jest naprawdę super!
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Kurde, to chyba dopiero drugie akwa w moim życiu, którego ewolucję obserwuję i wszystkie odsłony mi się podobają. Po pierwszej nie chwaliłem autora bo sam się przyznał, że to nie jego zasługaTongue, ale z ostatniej bije taki dramatyzm.. po prostu dzieło sztuki Pley.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Kuba, no i zepsułem Big Grin

Ale celowo.

Mam zamiar zmienić obsadę i w niedzielę akwarium opuszcza stadko amand i Apistogramma gibbiceps. Nie chciało mi się bawić w kotka i myszke, a poza tym doszedłem do wniosku, że skoro obsada ma się zmienić, to i mogę spróbować z nową koncepcją zbiornika.

Spuszczę wodę do butelek i wiaderek, potem wyciągne podłoże. Następnie wrzucę trochę torfu, zasypie wszystko starym podłożem i dosypie trochę nowego.
Zaleje baniak starą wodą, a brakujące litry uzupełnie RO Smile


Planowana obsada to:

Apistogramma cacatuoides WF 1+2
Corydoras panda 6-8sztuk
Paracheirodon innesi 10-15sztuk.


Załączone pliki Miniatury
   
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Restart trwał parę godzin; głównie dlatego, ze amandy i pigmeje sukcesywnie chowały się w syfku, a tego było bardzo dużo, bo nie usuwałem go od startu akwarium. (prawie 11miesięcy + podczas startu wrzuciłem tutaj syfek z poprzedniego baniaka).

Pod piachem wylądował torf, a ja postarałem się zrobić jakąś aranżacje mimo braku materiałów. Będę musiał się wybrać po porządne korzenie Smile

Zdjęcie robione przed chwilą. Wiem, że bardzo mało widać, ale ten efekt bardzo mi się podoba i dlatego musiałem się z Wami nim podzielić Big Grin

90% wody było dojrzałej, podłoże oczywiście nie płukane, syfek z gąbki wylądował tutaj Smile Niedługo trafią tutaj mieszkańcy.


Załączone pliki Miniatury
   
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Popadłem w uwielbienie dla tych 'syfiastych' zbiorników. To jest to czego szukałem od dawna Smile Na zdjęciu świetnie wygląda te przebijające się z trudem światło.

Ta łupina kokosiasta specjalnie jest tak przycięta żeby pełnić rolę big brothera? Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Ta łupina tak pękła, ale dzięki jej specyficznej budowie mogę obserwować tarło i proces dojrzewania ikry Smile Super sprawa
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Wola klarowna, jest już 18 nełonków i prawdopodobnie z środę zamieszka tutaj parka Apistogramma Big Grin! Alleluja!


Załączone pliki Miniatury
   
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Baniak wygląda bardzo fajnie, ale zaryzykuję i poczekam na efekt końcowy. Amen Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości