• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240l][Ameryka Południowa] Żaglowce

#1
Baniak
120x40x50

Sprzęt
Filtry:
Tetratec Ex 700 + deszczownia
Hailea BT 700 (jako mechaniczny) + deszczownia
Grzałka - Atman 240 w, Aquael Neoheater 200 w - przepalona ale nowa na mnie w sklepie czeka,
Oświetlenie - listwy led coś koło 90 diód, barwa biała ciepła i zimna
świetlówka energooszczędna aquaela (sunny) - 11 wat


Dekoracje
Podłoże - piasek, żwir
Gałęzie



Fauna
Żaglowiec skalar - Pterophyllum scalare - 4
Zbrojnik niebieski - Ancistrus dolichopterus - 1+1
Kiryśnik czarnoplamy - Hoplosternum thoracatum - 2

Flora
Echinodorus amazonicus

Parametry
PH ~7,2

Foto:

[Obrazek: 1007527a.jpg]

jest to przearanżowana moja poprzedna bańka tj.:

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=78

na chwilę obecną mam parę zbrojników, prawdopodobnie 2 samice kiryśnika no i obstawiam na 1 samca i 3 samice żagli ale czas pokaże. W baniaku pojawiły się również nowe badyle - to wierzba docelowo będzie przesunięta ku tyłowi zbrojnika tfu zbiornika i przesunięta w pionie tak aby badyle sięgały podłoża jednocześnie robiąc więcej miejsca z przodu bańki... - póki co muszą namoknąć.

Dodatkiem, które imho mocno uatrakcyjnia bańkę jest tło skrzynkowe (zrobię krótką fotorelację) w skrócie czas pracy ok. 4 h koszt niecałe 20 zł. Efekt live zajebisty choć na zdjęciach nie widać całego uroku.

Wracając do żagli, są 4 szt. z różnych źródeł dołożę jeszcze dwie i zobaczę co się będzie działo. Wszystkie są tożsame z tzw. formą wyjściową - 4 pasy, jeden przez oko, dwa przez tułów i jeden u nasady płetwy ogonowej - żadne hodowlane wariacje kompletnie mnie nie kręcą, choćby pokryte były szczerym złotem czy z marmuru Wink Swoją drogą trochę musiałem się nakombinować aby dobrać wedle powyższego...

Być może powinien kontynuować baniak w poprzednim wątku jednak nie zauważyłem aby założenie nowego nie było zgodne z regulaminem - uznałem takie rozwiązanie za lepsze. W razie gdybym "połamał" regulamin to proszę moda o usunięcie tego wątku a ja wrzucę wszystko do wątku poprzedniego.

pzdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Już mi się podoba, czekam na fotki z namoknięcia gałęzi, przypuszczam, że efekt bedzie jeszcze lepszy. Jedynie to ja bym dodał liści, żeby cos tam się walało po dnie Wink a co do skalarów też nie uznaje form hodowlanych w kolorze Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ciekawie to wygląda, ale brakuje mi czegoś na dnie (poza liścmi).

Wierzba płacząca? Z korą ? Sucha rzecz jasna ?


Docelowa obsada zapewne bedzie inna? Planujesz jakieś stadko ?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
wierzba wysuszona na wiór, przezimowana na dworze, w większości z korą.

myślę, że dodam jednego żagla i to wszystko - zobaczę jak będą relację. Stadek raczej nie planuje chyba, że coś ciekawego się trafi... może jakieś sugestie?

kilka liści pewnie wrzucę być może na jakiejś gałązce, zobaczymy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Liści nie dawaj, bo przy zbrojnikach długo się nimi nie nacieszysz. Ale faktycznie, kilka dodatkowych patyków na dnie by nie zaszkodziło.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A ja na Twoim miejscu pokombinowałbym aby gałęzie zostały w takiej pozycji jak są teraz.
Sam myślę nad właśnie takimi wiszącymi gałęziami a nie wszystko leżące na dnie.
Tylko to dwukolorowe oświetlenie dziwnie wygląda.
Ogólnie zbiorniczek robi bardzo dobre wrażenie Shy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
ja za to wiele bym nie zmieniał na dnie, wyszło bardzo naturalnie, ta mieszanka piachu i żwiru jest idealna - no może jeszcze kilka sztuk małych otoczaków tu i ówdzie dopełniło by efektu

Twoja konstrukcja tła daje duże możliwości, można tam wiele dokładać i to w tracie funkcjonowania akwarium, takie tła były swego czasu we wszystkich akwariach w Poznańskim ZOO, wyglądały super. Ja jednak mam obsesję maksymalnego wykorzystania miejsca w którym stoi akwarium i jeżeli okazało by się, że mam miejsce na takie tło to na pewno wolałbym powiększyć akwarium o tę przestrzeń
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No oczywiście zgadzam sie z przedmówcami, korzenie powinny zostać wiszące - bo to bardzo ładnie wygląda.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(29-01-2012, 16:18 PM)piotrK napisał(a): Liści nie dawaj, bo przy zbrojnikach długo się nimi nie nacieszysz. Ale faktycznie, kilka dodatkowych patyków na dnie by nie zaszkodziło.

Ja mam liście przy platydorasach, agamyxisach i ancistrusach sp. Wszystko jest oki.

Jeżeli chodzi o dodanie stadka, to ja proponuje standardowe neonki/ zwinniki jerzeńce.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
tuptuś - masz dobre oko, lewa strona jest po prostu słabiej oświetlona a na czas zdjęcia została bardziej doświetlona, aparat na lewej połowie bańki nie wyłapuje nic poza badylami i dnem a zależało mi aby pokazać zbiornik.

filas no na chwilę obecną też bym tam wstawił większą bańkę...

tło zewnętrzne ma ten zajebisty plus, iż nie zabiera rybom miejsca w bańce, a możliwości "konfiguracji" jest nieskończenie wiele.

wracając do meritum to co myślicie o docelowej obsadzie 4-5 szt. żagli w takiej bańce? Mam na to konkretny pogląd ale ciekaw jestem waszego zdania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości