• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Szczelność akwarium

#1
Sad 
Ratujcie!
Robię restart akwarium 200l. Podczas czyszczenia kątów z glonów okazało się, że w połowie wysokości ścianki silikon się odkleił...

Co z tym fantem zrobić? Wysuszyć porządnie, zdjąć z całej tej części silikon i podkleić nowym?

Czy nic się nie da zrobić, akwarium będzie nieszczelne, z racji wysokości jedynie nadawałoby się na paludarium?        
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(21-10-2016, 14:39 PM)Bastet napisał(a): Co z tym fantem zrobić? Wysuszyć porządnie, zdjąć z całej tej części silikon i podkleić nowym?

Zdjąć i nałożyć nowy...
Chociaż ja bym się tym nie martwił Wink

(21-10-2016, 15:49 PM)krajfisz napisał(a):
(21-10-2016, 14:39 PM)Bastet napisał(a): Co z tym fantem zrobić? Wysuszyć porządnie, zdjąć z całej tej części silikon i podkleić nowym?

Zdjąć i nałożyć nowy...
Chociaż ja bym się tym nie martwił Wink
Żadnych nieszczelności pomiędzy krawędzią szyby nie widzę...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ktoś pewnie położył fugę po sklejeniu zbiornika Smile Stąd takie dziwne rozwarstwienie silikonu.

Jak Cię to irytuje, to wytnij całość i połóż nową fugę, ale akwarium nie powinno się rozszczelnić jak to zostawisz w spokoju.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(21-10-2016, 16:34 PM)Pley napisał(a): Ktoś pewnie położył fugę po sklejeniu zbiornika Smile Stąd takie dziwne rozwarstwienie silikonu.

To jest akwarium "przechodnie", tzn. kupiłam od brata, on je też od kogoś używane, a ilu miało właścicieli wcześniej nikt nie odgadnie. Nie wiem więc jak bardzo jest "zużyte"
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja bym zostawił. Ale dla świętego spokoju wytnij na tej długości stary i nałóż ładnie nową spoinę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(21-10-2016, 16:50 PM)tatakuby napisał(a): Ja bym zostawił. Ale dla świętego spokoju wytnij na tej długości stary i nałóż ładnie nową spoinę.
Tak właśnie kombinowałam. Dzięki Smile
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wzdłużne wzmocnienia połącz poprzeczką i będzie lepiej trzymało niż ta nowa fuga. A fugi wytnij, będzie lżejszy optycznie bo masz jasny silikon.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(21-10-2016, 16:34 PM)Pley napisał(a): Ktoś pewnie położył fugę po sklejeniu zbiornika Smile Stąd takie dziwne rozwarstwienie silikonu.

Jak Cię to irytuje, to wytnij całość i połóż nową fugę, ale akwarium nie powinno się rozszczelnić jak to zostawisz w spokoju.

Przyjrzałam się temu lepiej. Ta fuga to silikon, który wypłynął po klejeniu szyb. Udarł się [pewnie] ze starości i szczoteczki (starej do zębów), której używam do czyszczenia kątów akwa.

Zmajstrowałam. Sama Big Grin Teraz tylko czekać aż wyschnie i przestanie śmierdzieć...
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości