• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Koza pospolita (Cobitis taenia)

#21
Większość nagrywam w płytkich wodach. Wodery na nogi i można kręcić. Wink Interesują mnie przeważnie mniejsze ryby, a takowe spotykam w tych płytszych miejscach. Pływam również z rurką.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Przede wszystkim przyjemnie się słucha. Smile
Kawał dobrej roboty.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ciebie trzeba zwerbować na tarło pstrągów. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Kawał dobrej roboty. Film znakomity , narracja wzorowa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Ja tez przylaczam sie do pochwal i jestem pelen podziwu dla twojej pasji Oklasky

Nurtuje mnie pytanie czy w przeszlosci nagrywales juz jakies filmiki niekoniecznie o takiej tematyce czy jest to twoj bardzo udany debiut ? No i czy konczyles jakas szkole/kursy w tymze kierunku czy to tylko pasja popchnela cie do stworzenia tak ciekawego i pieknego dziela.

P.S
czekam na cierniki Big Grin
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(08-11-2016, 11:39 AM) Qbek napisał(a): Nurtuje mnie pytanie czy w przeszlosci nagrywales juz jakies filmiki niekoniecznie o takiej tematyce czy jest to twoj bardzo udany debiut ? 

Nie nagrywałem wcześniej filmików. W sumie zabawę w nagrywanie zacząłem jakoś pół roku temu. W kamerę zaopatrzyłem się z myślą o innym projekcie (Akwarium w naturze), który w tym sezonie niestety nie wypalił, ale mam nadzieję go zrealizować w przyszłym roku.
(08-11-2016, 11:39 AM)Qbek napisał(a):  No i czy konczyles jakas szkole/kursy w tymze kierunku czy to tylko pasja popchnela cie do stworzenia tak ciekawego i pieknego dziela.
Nie. Zupełna amatorszczyzna. Od wielu, wielu lat jestem akwarystą. I właśnie wszystkie filmy, które "tworze" powstają z punktu widzenia akwarysty, czyli miłości do przyrody. Zależy mi na rozpowszechnianiu i rozpropagowaniu naszej polskiej przyrody. Zwłaszcza zachowaniach tych mniejszych ryb. Każdy widział nasze polskie płocie, leszcze, okonie itp. (i to większość jako uczta na patelniTongue ), ale te mniejsze niestety nie są za bardzo znane. A  informacji na ich temat w internetach jest bardzo mało. 
Jak szukałem siedlisk cierniczków, slizów itd., często pytałem wędkarzy, czy wiedzą coś na temat miejsc ich występowania. Zero informacji i w dodatek dla sporej liczby wędkarzy np. ciernik był tą samą rybą co cierniczek. W sumie po kilku latach poszukiwań sam znalazłem siedliska własnie tych ryb.

Wcześniej na innym forum opisałem kobietę, u której wynajmowałem domek letniskowy (celem było nagranie materiału o kozach), która od młodości mieszka w miejscu, gdzie występują kozy, która jest również od wielu lat wędkarzem. Została olśniona przeze mnie, że to co pływa pod jej nogami to są kozy pospolite. Przez całe życie myślała, że to małe szczupaczki. Boisie Co prawda, ja też na początku pomyliłem śliza z kozą pospolitą, ale to własnie przez błędne informacje, które można było w internecie znaleźć. 

Dlatego zależy mi na pokazywaniu naszej polskiej przyrody bo jest piękna i jak to pisałem wcześniej - bardzo niedoceniana.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. Nadal jestem pod wrazeniem twojego dziela i powiem tylko ze to jest wspaniale podejscie do tematu i bardzo sie ciesze ze sa tacy ludzie w naszym kraju
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości