• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: pH podnoszone przez media filtracyjne

#21
(11-12-2016, 17:37 PM)Greek napisał(a): Nie rozumiem Smile Skoro po drugiej kropli zmieniają kolor, to znaczy że KH nie jest takie samo jak RO, chyba że to RO miało wykrywalną twardość Smile
No chyba, że chodzi o to, że i w EBI i w ZEWie wychodzą takie same wyniki.
Natomiast bardziej interesowałaby mnie twardość, a nie KH, niemniej faktycznie można przypuszczać, że i ona wzrosła podobnie.
Tak, miałem na myśli KH dla próbek z EBI i ZEW - wychodzą takie same wyniki (po tygodniu).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(11-12-2016, 16:00 PM)Greek napisał(a): Ja właśnie kupiłem ZEW z nowej paczki, też będę testował.

Wyniki testów ZEWu w nowej szacie:
Startowe: 3ppm TDS
Po 24h: 6ppm TDS
Po 48h: 6ppm TDS

Zatem dla mnie ZEW pozostaje nieskazitelny Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(30-12-2016, 22:32 PM)Greek napisał(a):
(11-12-2016, 16:00 PM)Greek napisał(a): Ja właśnie kupiłem ZEW z nowej paczki, też będę testował.

Wyniki testów ZEWu w nowej szacie:
Startowe: 3ppm TDS
Po 24h: 6ppm TDS
Po 48h: 6ppm TDS

Zatem dla mnie ZEW pozostaje nieskazitelny Big Grin
A jak wyniki po kilku dniach?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Szczerze mówiąc - zostawiłem sobie próbkę na dłużej (w zasadzie to z lenistwa, bo nie chciało się wygrzebywać tego piasku Big Grin) - i z tegoż samego lenistwa nie chciało mi się również jej sprawdzić Tongue Dopiero ostatnio ją wylałem bez mierzenia, bo po staniu tylu dni bez przykrycia wynik nie byłby wiele warty. Ale nie sądzę żeby działo się coś szczególnego, jako że w przedziale 24-48h nic się nie działo. Jakiś tam wzrost na pewno mógł być, ale nie wydaje mi się że mógłby zachwiać moją opinią dotyczącą ZEWa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości