• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Choroba Glyptoperichtys Gibiceps

#1
Witam. Z góry przepraszam , ale nie wiem , czy napisałem ten post w odpowiednim miejscu. Szukałem w książkach , ale nadal nie mogę znaleźć odpowiedzi na temat tej choroby. Bardzo proszę o pomoc.

Pojemność zbiornika - 72l
Wymiary- 60cm długość , 30szerokość , 40 wysokość.
Wyposażenie - filtr (deszczownica) , grzałka , pokrywa z świetlówką pompka powietrza z kamieniem.
Obsada - 3 mieczyki + młode , parka młodych gurami , kirys albinos 2 szt. i pstry 3 szt. , 1 Glyptoperichtys Gibiceps , 1 bocja pręgowana , która za tydzień dojdzie do większego akwarium.
ph- 7.5
Kh-niemierzone ( parametry kranówki)
Gh-niemierzone ( parametry kranówki)
NO2 - niemierzone
NO3 - nemierzone
Częstotliwość i częstość podmian wody- Co 3tyg - miesiąc 1/3 akwarium, co 2 tyg - 2l
Jak przyrządzasz wodę do podmian - kranówka odstana 24h.
Czym ryby są karmione oraz jak często - 2 razy szczypta pokarmu płatkowanego , co kilka dni (2-4) kostka larw komarów.
Objawy chorej ryby - Od jakiegoś czasu zauważyłem typowe wychudnięcie ryby. Brzuch zrobił się wklęsły. Wczoraj po wnikliwej obserwacji zauważyłem , że ryba się prawie w ogóle nie rusza. Można ją chwycić ręką. Przed chwilą zobaczyłem u ryby , że ma ona w niektórych miejscach taką dziwną skórę. Wygląda jakby została pokryta delikatnym , szarym meszkiem jakby wełną
Czym ryby były ostatnio leczone - niebyły
Czy do zbiornika doszły jakieś nowe ryby - w lutym platynowy gupik , niestety zdechł.


Dodatkowe uwagii - ok. stycznia - lutego został wprowadzony gupik do tego akwarium i dołączył do stada gupików. Po 3 tyg. gupiki wszystkie zdechły. Po zapytaniu hodowcy odpowiedział mi że jest to choroba gupików i chorują na to tylko te ryby.     Akwarium jest od 4lat , dwa lata temu nastąpiła całkowita zmiana dekoracji , wystroju i obsady. Zdjęcia zostaną dodane w najbliższym czasie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1989

Przydałoby się też zdjęcie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zaraz post zostanie poprawiony. Dzięki za odpowiedź.

   

Powinno wystarczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Podpada pod męczenie zwierząt -ile masz lat żeby taką rybę trzymać w 70 litrach? O gurami nie wspominając ,mieczykach i bocji- żadna się nie nadaje.

Ryby mają wielką przemianę materii, filtr zapewne nie wyrabia - prędzej czy później wszystko pozdycha.

Oddaj wyżej wymienione ryby i kupuj ryby do 5 cm nie więcej.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Glonojad wędruje do akwarium 240l ale, na razie nie będe go tam dawał ponieważ podejrzewam , że może mieć flexibakterioze. Na zdjęciu woda brudna, bo zostało wykonane w trakcie karmienia. Bocja jest także chwilowo. Dzięki za rade , gdyż akwarium niedługo będzie miało przemianę. Jeżeli chodzi o filtr to spokojnie wyrabia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tylko, że 240L też jest za małe na gibbicepsa Wink.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(23-07-2016, 14:00 PM)Pley napisał(a): Tylko, że 240L też jest za małe na gibbicepsa Wink.
Ja je miałem w 320 litrowym i nie było to dla nich wcale duży zbiornikSad
Ps. to forum uczy jakie ryby trzymać w odpowiednich warunkach, sam parząc kilka dobrych lat do tyłu, jest mi wstyd co wyprawiałem jeśli chodzi o łączenie ryb, oraz wielkość zbiornika do danych ryb. ale to już za mną więc czytajSmile Powodzenia.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jeżeli chodzi o glonojada to "the end". Różne zdania słyszałem na temat pojemności akwarium dla gibicepsa. Niektórzy uważają że 240 l wystarczy niektórzy że nie. Niestety chyba będę musiał zlikwidować obsade ,albo to wyleczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Za takie wyczyny powinni wytykać palcami na ulicy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości